پیام خانواده‌های فروهر، مختاری و پوینده در پانزدهمین سالگرد قتل‌های سیاسی پاییز ١٣٧٧

پنجشنبه, ۳۰ام آبان, ۱۳۹۲
اندازه قلم متن

fruharha-mokhtari-puyandeh

در پانزدهمین سالگرد قتل‌های سیاسی پاییز هفتادوهفت، یاد زندهٔ قربانیان، داریوش فروهر، پروانه فروهر، محمد مختاری و محمدجعفر پوینده گرامی باد.

ما بازماندگان قربانیان، تلاش دگراندیشان، روزنامه‌نگاران، رسانه‌های بین المللی، نهادهای مدافع حقوق بشر و به‌ویژه وکلایمان را که در افشاگری ابعاد و دادخواهی این جنایت‌ها از هیچ کوششی دریغ نکردند پاس می‌داریم و از همهٔ هم میهنانی که در این دوران سخت ما را تنها نگذاشتند و هر ساله با بزرگداشت جان‌باختگان و یادآوری افکار سیاسی، اجتماعی و فرهنگی آن‌ها، نام و یادشان را در حافظهٔ تاریخی ایران زنده نگاه داشتند قدردانی می‌کنیم.

اگرچه در این پانزده سال، تلاش ما بازماندگان قربانیان در برپایی یک دادگاه عادلانه تحت نظارت افکار عمومی به نتیجه نرسید و هنوز آمران این قتل‌ها محاکمه نشده‌اند، در پی افشاگری‌های جمعی، بخشی از حقایق و نیز بستر فکری و سازمانی این جنایت‌های فجیع آشکار شد.

هم‌میهنان،

ما بار دیگر اعلام می‌کنیم که همچنان خواستار برپایی یک دادگاه صالح هستیم تا دستوردهندگان و بسترسازان قتل‌های سیاسی در پیشگاه ملت ایران، پاسخگوی جنایت‌های خود باشند.

ما با وجود دشواری‌ها و تهدید‌ها به تعهد خود در افشاگری و دادخواهی جنایتی که بر عزیزانمان روا شد وفادار هستیم و امیدواریم که همچنان از پشتیبانی و همدلی شما برخوردار باشیم.

خانواده فروهر، مختاری و پوینده
پاییز١٣٩٢


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.