خودکامه امروز ایران، علی خامنه‌ای است

دوشنبه, 12ام اردیبهشت, 1401
اندازه قلم متن

چطور برای سپاه «فاسد» بودجه دارید اما برای معلمان نه؟

ابوالفضل قدیانی فعال سیاسی ساکن ایران، با انتشار بیانیه‌ای نسبت به سرکوب خواسته‌های معلمان اعتراض کرده و گفته است چرا دولت مدعی است برای رده‌بندی و همسان‌سازی حقوق معلمان بودجه ندارد، اما بودجه سپاه «فاسد» چند برابر می‌شود.

***

ایران وایر – ابوالفضل قدیانی، فعال سیاسی مخالف علی خامنه‌ای با انتشار بیانیه به سرکوب تجمعات اعتراضی معلمان واکنش نشان داد و از علی خامنه‌ای به عنوان «خودکامه‌ امروز ایران» نام برد که تجمعات مسالمت‌آمیز معلمان را هم تحمل نمی‌کند.

آقای قدیانی در این بیانیه که روز یکشنبه ۱۱ اردیبهشت منتشر کرده نوشته است: «مستبد امروز ایران، علی خامنه‌ای، و اعوان و انصار و دولت دست‌نشانده‌اش نه تنها به مطالبات بر حق و قانونی معلمان پاسخ نمی‌دهند بلکه همین تجمعات مسالمت‌آمیز و خشونت‌پرهیز و قانونی را هم تحمل نمی‌کنند و هر از گاهی به تجمعات اعتراضی معلمان در شهرهای مختلف حمله‌ور شده و عده‌ای از آنان را دستگیر و عده‌ای دیگر را احضار و برای آنان پرونده‌سازی می‌کنند.»

این فعال سیاسی نزدیک به میرحسین موسوی ادامه داده است: «خودکامه ایران و سرکوبگرانش در این توهم‌اند که با این تهاجم‌ها و بگیروببندها می‌توانند معلمان را از مطالبات قانونی خود منصرف و به سکوت وادار نمایند. البته که قادر به چنین کاری نخواهند بود و نهایتاً مقاومت نظام در مقابل این جنبش شکسته خواهد شد.»

ابوالفضل قدیانی در بیانیه خود ابراهیم رییسی را نیز « فرمان‌بر و کارگزار خود‌کامهٔ ایران، علی خامنه‌ای» خوانده و ادعاهای او درباره نبود بودجه برای ارتقای حقوق معلمان را زیر سوال برده است.

این زندانی سیاسی سابق پرسیده است: «چطور بودجه دارید تا بودجه سپاه را چندین و چند برابر کنید و بودجه کشور که متعلق به ملت است و معلمان مظلوم هم عضو جدایی‌ناپذیر این ملت‌اند، این چنین نثار فرماندهان تا مغز استخوان فاسدِ سپاه پاسداران کنید اما برای رتبه‌بندی و هم‌سان‌سازی حقوق معلمان که سبد حداقل هزینه محسوب می‌شود، بودجه ندارید؟»

آقای قدیانی، در ادامه به فایل صوتی افشا شده فرماندهان سپاه اشاره کرده و آن را «گوشه‌ای از فساد ساختاری و نهادینه شده در حاکمیت» خوانده است.

اشاره ابوالفضل قدیانی به فایل صوتی است که بخش اعظم آن به جلسه محرمانه و گفت‌وگوی عزیز جعفری، فرمانده وقت کل سپاه پاسداران و صادق ذوالقدرنیا، معاون سابق اقتصادی و سازندگی سپاه پاسداران در سال ۹۷ درباره فساد نیروهای مرتبط با نیروی قدس سپاه، بنیاد تعاون سپاه و شهرداری تهران اختصاص داشت.

ابوالفضل قدیانی در بیانیه خود ادامه داده است: «اگر نصف افزایش بودجه‌ای که به سپاه پاسداران تخصیص داده‌اند به بودجه آموزش و پرورش افزوده می‌شد، می‌توانست هم‌سان‌سازی و رتبه‌بندی مورد مطالبه معلمان اجرا شود.»

وی همچنین نوشته است: «اگر یک درصد از اموال و دارایی و ثروت ملت را که جبار ایران علی خامنه‌ای به‌تاراج برده و در ستاد اجرایی، بنیاد مستضعفان و نهادهای پیدا و پنهان دیگر گرد آورده و در اختیار و سلطهٔ خود گرفته، به بودجه آموزش و پرورش اختصاص بدهند مشکل رتبه‌بندی و هم‌سان‌سازی حل خواهد شد.»

آقای قدیانی در بیانیه خود دلایل نظام برای رسیدگی نکردن به خواسته‌های معلمان را این چنین برشمرده است: «اولاً معیشت، حیثیت و کرامت معلمان برای حاکمیت از هیچ اولویت و اهمیتی برخوردار نیست. ثانیاً علم‌آموزی، رشد و آگاهی و دانش‌اندوزی کودکان، نوجوانان، جوانان و به تبع آن افزایش آگاهی و ارتفاع دانش ملی در نزد آنان بی‌ارزش است. بالاتر بگویم نه تنها بی‌ارزش که از رشد علم و آگاهی عمومی در هراس و وحشت‌اند، بنابراین تا آنجا که بتوانند آنان را درمضیقه و تنگنا قرار می‌دهند که مبادا نیازهای عالی‌ترشان نظیر طلب آزادی، عدالت، دمکراسی و… را مطالبه کنند. اما به سپاه هر چه بخواهد می‌دهند ولو به قیمت فقر و فلاکت مردم ستمدیده ایران! چرا؟ چون سپاه حافظ قدرت مادام‌العمر، غیر قانونی، غاصبانه و نامشروع جبار قدرت‌پرست ایران، علی خامنه‌ای، است.»

ابوالفضل قدیانی در پایان بیانیه خود با تاکید بر این که «نظام اصلاح‌ناپذیرِ جمهوری اسلامی تمامی مسیرها و کانال‌های اصلاحی را مسدود کرده» از معترضان و مخالفان دیگر یعنی کارگران، کشاورزان، کارمندان، بازنشستگان، دانشجویان خواسته است تا به معلمان بپیوندند.

ابوالفضل قدیانی که سابقه عضویت در «سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی» را دارد، پس از اعتراضات سال ۱۳۸۸ از سوی دادگاه انقلاب به پنج سال زندان محکوم شد.

این فعال سیاسی مخالف رهبر جمهوری اسلامی در مردادماه سال گذسته نیز در بیانیه دیگری گفته بود که علی خامنه‌ای کرونا را تبدیل به آلت قتاله ای علیه مردم ایران کرده است.

از: گویا


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.