افزایش شدید قیمت ماکارونی با تصمیم دولت رئیسی: هر بسته ۳۴ هزار تومان!

سه شنبه, 13ام اردیبهشت, 1401
اندازه قلم متن

دولت رئیسی از یک سو دستور شناسایی عامل گرانی‌ها را می‌دهد و از سویی دیگر، مجوز افزایش قیمت‌ها را صادر می‌کند

طبق اعلام سازمان حمایت مصرف کننده و تولیدکننده، حداکثر قیمت مصرف کننده انواع ماکارونی رشته‌ای ساده با لحاظ مالیات بر ارزش افزوده ۵۰۰ گرمی ۱۷ هزار تومان، ۷۰۰ گرمی ۲۴ هزار تومان و ۱۰۰۰ گرمی ۳۴ هزار تومان تعیین شد.
 
آفتاب‌‌نیوز :

عباس تابش که در هفته‌های گذشته گفته بود دستور می‌دهم همین امشب قیمت ۸ هزار کالا به نرخ‌های سال قبل برگردد، طی نامه‌ای به معاون صنایع عمومی وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) با اشاره به اعلام نرخ گندم بخش صنف و صنعت از سوی وزارت جهاد کشاورزی و تعیین نرخ آرد و تصویب آن در جلسه مورخ کارگروه تنظیم بازار محصولات کشاورزی و مکاتبات متعدد انجمن‌های کارخانه‌های ماکارونی مبنی بر درخواست افزایش قیمت محصولات تولیدی به دلیل افزایش هزینه‌های مرتبط از قبیل دستمزد، کرایه حمل، بسته بندی و …، اعلام کرد که با لحاظ آرد ۲۷ درصد سبوس گیری شده و طرح موضوع در جلسه ستاد تنظیم بازار، حداکثر قیمت مصرف کننده انواع ماکارونی رشته‌ای ساده با لحاظ مالیات بر ارزش افزوده ۵۰۰ گرمی ۱۷ هزار تومان، ۷۰۰ گرمی ۲۴ هزار تومان و ۱۰۰۰ گرمی ۳۴ هزار تومان تعیین شد.

به گزارش آفتاب‌نیوز؛ همچنین در این نامه تاکید شده که قیمت سایر احجام باید به تناسب عملیاتی شده و در خصوص سایر محصولات تولیدی مطابق ضوابط قیمت گذاری مصوب هیئت تعیین و تثبیت قیمت‌ها اقدام شود.

قیمت قبلی ماکارونی ۵۰۰ گرمی، ۷۰۰ گرمی و ۱۰۰۰ گرمی به ترتیب ۶۳۰۰، ۸۶۰۰ و ۱۲ هزار و ۵۰۰ تومان بود.

گفتنی است که در روز‌های اخیر بسیاری از کالا‌ها گران شده است. برای نمونه روغن نیز در بازار کمیاب شده و قیمت آن نیز افزایش پیدا کرده است.

قیمت پراید نیز به بالای ۲۰۰ میلیون تومان رسیده است.

این در حالی است که مقامات دولت رئیسی مدام عامل گرانی‌ها را دولت روحانی اعلام می‌کنند.  

ابراهیم رئیسی نیز دستور داده بود که ریشه گرانی‌ها شناسایی شود. البته او در سخنانی نیز مدعی شده بود که ریشه گرانی‌ها دولت روحانی است.

این در حالی است که تمامی این افزایش قیمت‌ها با دستور مستقیم و یا پیشنهاد و مجوز دولت صورت می‌گیرد.  


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.