ابراهیم رئیسی افزایش قیمت کالاهای ضروری مردم را «بی‌دلیل» دانست

دوشنبه, 19ام اردیبهشت, 1401
اندازه قلم متن

ابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهوری اسلامی ایران

ابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهوری اسلامی ایران

رئیس‌جمهوری ایران افزایش قیمت کالاهای ضروری مردم را‌ «بی‌دلیل» خواند و آنچه «رها شدگی بازار» نامید را موجب نگرانی مردم دانست.

ابراهیم رئیسی روز یکشنبه ۱۸ اردیبهشت گفت: «دولت، خود را موظف می‌داند با تدابیر مناسب برای تنظیم بازار و نظارت بر آن و همچنین باز کردن گره‌های زندگی مردم به جامعه آرامش ببخشد».

ابراهیم رئیسی در حالی گرانی‌های اخیر را «بی‌دلیل» دانسته است که عبدالناصر همتی، رئیس سابق بانک مرکزی جمهوری اسلامی، روز یکشنبه گفت یکی از مهم‌ترین دلایل تورم و گرانی‌های اخیر را «چاپ بیش‌ از اندازه پول» عنوان کرد.

او افزود: دولت سیزدهم در سال ۱۴۰۰ خورشیدی، ۱۴۲ هزار میلیارد تومان پول چاپ کرده و شایسته عنوان «فوق سلطان چاپ پول» شده است.

با افزایش قیمت نان و ماکارونی در ایران، حتی اصولگرایان و کسانی که در شبکه‌های اجتماعی از دولت ابراهیم رئیسی طرفداری می‌کردند نیز به انتقاد از دولت سیزدهم روی آورده‌اند.

رئیس‌جمهوری ایران در اظهارات روز یکشنبه خود تاکید کرد که دولت برای حفظ آرامش بازار و تامین معیشت مردم تا زمان عرضه کالابرگ الکترونیکی مبالغی را به عنوان کمک هزینه معیشتی پرداخت خواهد کرد.

همزمان با روند پرشتابِ افزایش قیمت انواع کالا و مواد غذایی در ایران، افزایش قیمت نان و سهمیه‌بندی آن در روزهای گذشته موجی از نگرانی را در بین شهروندان به همراه داشته است.

از: رادیو فردا


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.