۲۵۷ نفر در ایران به اتهام احتکار کالاهای اساسی در یک روز بازداشت شدند

جمعه, 23ام اردیبهشت, 1401
اندازه قلم متن

سخنگوی فرماندهی‌ کل انتظامی ایران روز جمعه، ۲۳ اردیبهشت، از بازداشت ۲۵۷ نفر در یک روز به اتهام «احتکار کالاهای اساسی» خبر داد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، مهدی حاجیان همچنین گفت که در مدت زمان اعلام‌شده «۵۵ واحد صنفی متخلف» نیز پلمب شده‌اند.

آقای حاجیان درباره کالاهای احتکارشده توضیح داد که در این مدت ۷۵۷ تُن گندم و آرد، ۳۰۱ تُن روغن خوراکی، ۱۵۱ تُن ماکارونی، ۱۳۶ تُن برنج و صد تُن نهاده‌های دامی در مجموع به‌ ارزش یک‌هزار و ۱۹۴ میلیارد ریال کشف شده است.

در پی روند افزایشی قیمت انواع کالاهای اساسی و مواد غذایی و نگرانی شهروندان از ادامه این روند و ترس از پیدا نشدن این کالاها در روزها و هفته‌های آینده، برخی شهروندان در روزهای اخیر با هجوم به فروشگاه‌های مواد غذایی اقدام به خرید انبوه این کالاها کرده‌اند.

در همین حال گزارش‌هایی از خالی شدن قفسه برخی کالاها از جمله در مورد روغن، برنج و ماکارونی و عرضه محدود آن در فروشگاه‌ها و ایجاد بازار سیاه در مورد برخی اقلام منتشر شده است.

افزایش نرخ تورم و افزایش پیوسته و افسارگسیخته قیمت انواع کالا و خدمات در ایران در یک سال گذشته موجب شکل‌گیری تجمعات اعتراضی گسترده در صنوف مختلف از جمله معلمان، کارگران و کشاورزان شده است.

همزمان بر اساس گزارش‌های غیررسمی و ویدئوهای منتشرشده در شبکه‌های اجتماعی که به دلیل اختلال در اینترنت همه آن‌ها قابل تایید مستقل نیست، چند شهر در استان خوزستان و شهر کرد در شب‌های گذشته صحنه اعتراض مردمی از جمله به گرانی‌ها و بد شدن وضع معیشتی مردم بوده است.

از: رادیو فردا


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.