اعتصاب گسترده رانندگان و کارگران شرکت واحد تهران در اعتراض به وضعیت دستمزدها

دوشنبه, 26ام اردیبهشت, 1401
اندازه قلم متن

گروهی از رانندگان و کارگران شرکت واحد تهران در اعتراض به نادیده گرفتن مصوبه مزد شورایعالی کار و اعمال ۱۰ درصد افزایش حقوق برای کارگران شرکت واحد اعتصاب و تحصن کردند.

سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه روز دوشنبه ۲۶ اردیبهشت گزارش داد که رانندگان و کارگران این شرکت دست از کار کشیدند و به سمت اداره مرکزی شرکت واحد حرکت کردند.

همچنین در کانال تلگرامی سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه ویدئوهایی از اعتصاب رانندگان و کارگران این شرکت در بخش‌های مختلف تهران منتشر شده است.

بر اساس این ویدئوها و تصاویر منتشر شده، رانندگان و کارگران شرکت واحد مقابل ورودی سامانه ۳ اداره مرکزی شرکت تجمع کردند و شعارهایی برای دریافت مطالبات حقوقی خود سردادند.

در این ویدیوها مشخص است که تعداد زیادی از رانندگان سامانه‌های مختلف بی‌آرتی به داخل توقفگاه خود بازگشته‌اند و به سمت اداره مرکزی شرکت برای پیوستن به تحصن حرکت می‌کنند.

همچنین ویدیوی دیگری نشان می‌دهد رانندگان شاغل در پایانه آزادی در اقدامی اعتراضی، مسافر سوار نمی‌کنند و برای پرهیز از برخورد پلیس، اتوبوس‌ها را رها کرده و رفته‌اند.

مدیر عامل شرکت واحد در جمع رانندگان و کارگران تحصن‌کننده حاضر شد و گفت که شرکت در حال پیگیری مطالبات است اما تا این لحظه چیزی ابلاغ نشده است.

چهار روز پیش، رضا شهابی، عضو سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوس‌رانی تهران توسط ماموران امنیتی در خانه‌اش بازداشت شد.

شهابی که تاکنون ۲ بار سکته کرده و وضعیت جسمانی مناسبی ندارد، پیشتر چندین بار بازداشت و زندانی شده است.

سال گذشته کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه به اعتصابات سراسری کارگران ایران که با اعتصاب کارگران بخش نفت و پتروشیمی آغاز شده بود، پیوستند.

از: ایران اینترنشنال 


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.