رهایی ۴ زندانی از اعدام در گرمسار و تهران

دوشنبه, 26ام اردیبهشت, 1401
اندازه قلم متن

 

خبرگزاری هرانا – چهار زندانی در گرمسار و تهران که پیشتر در پرونده‌های جداگانه از بابت اتهام قتل به اعدام محکوم شده بودند، با کسب رضایت اولیای دم از چوبه دار رهایی یافتند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایرنا، سه زندانی محکوم به اعدام در گرمسار با گذشت اولیای دم از اعدام رهایی یافتند.

رئیس کل دادگستری استان سمنان گفت: پرونده سه زندانی محکوم به اعدام در گرمسار، پس از ۹ سال حبس، به کسب رضایت انجامید.

رهایی از اعدام یک زندانی در تهران

به گزارش همشهری، یک زندانی در تهران با کسب رضایت از اولیای دم از اعدام رهایی یافت.

براساس این گزارش، در خرداد سال ۹۵ جوانی ۲۸ ساله طی یک درگیری مرتکب قتل یک شهروند دیگر شد.

متهم پس از اعتراف به قتل، ‌صحنه جنایت را بازسازی کرده و روانه زندان شد. وی پس از مدتی در دادگاه کیفری پای میز محاکمه رفت و به اعدام محکوم شد.

اگرچه وی به حکم اعتراض کرد و پرونده به دیوان عالی کشور فرستاده شد اما قضات دیوان نیز مهر تأیید بر حکم زدند و پرونده برای انجام مقدمات اجرای حکم به شعبه اجرای احکام فرستاده شد. جوان محکوم به اعدام در این مدت ۳ مرتبه پای چوبه دار رفت اما هر بار در آخرین لحظات موفق شد از اولیای دم مهلت بگیرد و به زندان برگردد.

او آخرین بار چهارشنبه هفته گذشته و برای چهارمین بار پای چوبه دار رفت که در آخرین لحظات از خانواده مقتول خواهش کرد تا او را ببخشند و حکم را اجرا نکنند. سرانجام اولیای حکم را اجرا نکردند.

آنها ۳ شرط تعیین کردند؛ نخست دریافت دیه، دوم اینکه خانواده زندانی از آن محله بروند و سوم اینکه زندانی تعهد و ضمانت بدهد که هرگز در محلی که خانواده مقتول زندگی می‌کنند نیاید و به کسی آسیب نرساند. خانواده زندانی شرط را پذیرفته و محله را ترک کردند و همین موجب شد تا زندانی از چوبه دار فاصله بگیرد و پس از آن با پرداخت دیه و ضمانت‌نامه، رضایت اولیای دم در پرونده ثبت شود.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.