آزادسازی ۲۹ هزار هکتار از اراضی ملی در سطح کشور

دوشنبه, 26ام اردیبهشت, 1401
اندازه قلم متن

رئیس پلیس پیشگیری فراجا با بیان اینکه جلوگیری از تصرف اراضی متعلق به مردم، خط قرمز پلیس پیشگیری است، گفت: با تلاش همکارانم ۴۳ هزار و ۶۰۱ فقره اراضی ملی در مساحت نزدیک به ۲۹ هزار هکتار در سال ۱۴۰۰ خلع ید شد.

به گزارش ایسنا، سردار مهدی معصوم بیگی با بیان اینکه جلوگیری از تغییرکاربری اراضی کشاورزی و حراست از مراتع، منابع طبیعی و اراضی متعلق به عموم مردم از اهمیت بسیار بالایی در مقابله با سودجویان و حفظ سرمایه‌های ملی برخوردار است، اظهارکرد: این سرمایه‌ها حق نسل آینده برای ادامه حیات و زندگی است و تخریب و تصرف آن برای منافع شخصی می تواند منجر به بروز شرایط دشوار زیست محیطی برای همه شهروندان شود.

وی در تشریح عملکرد موفق یگان‌های حفاظت از سازمان‌های ملی زمین و مسکن، امور اراضی و مراتع و آبخیزداری پلیس پیشگیری انتظامی کشور در سال ۱۴۰۰ افزود: با تلاش و مجاهدت همکارانم در سال گذشته از ۴۳ هزار و ۶۰۱ فقره تعرض و تصرف غیر قانونی به اراضی ملی خلع ید شده است.

رییس پلیس پیشگیری فراجا با بیان اینکه مساحت اراضی رفع تصرف شده نزدیک به ۲۹ هزار هکتار است، گفت: کارشناسان ارزش زمین های آزاد شده را بیش از ۵۱۱ هزار میلیارد ریال برآورد کرده‌اند.

 معصوم بیگی با تاکید بر اینکه جلوگیری از تصرف اراضی متعلق به مردم خط قرمز و قطعی مجموعه انتظامی کشور و پلیس پیشگیری است، ادامه داد: در این بازه زمانی یک ساله تعداد ۳۰۱ نفر از افراد سودجو و متعرض به سرمایه‌های ملی و مردمی دستگیر و در این خصوص بیش از ۱۹ هزار فقره پرونده تشکیل و مورد رسیدگی قرار گرفته است.

بر اساس اعلام سایت پلیس، وی با قدردانی از همکاری مردم با پلیس در صیانت و حفاظت از مواهب طبیعی و اراضی متعلق به آحاد جامعه خاطرنشان کرد: ابلاغ بیش از هزاران فقره اوراق قضائی و اجرای بیش از ۹ هزار احکام قطعی قضائی در این خصوص از دیگر اقدامات ارزشمند یگان های حفاظت از سازمان های ملی زمین و مسکن، امور اراضی و مراتع و آبخیزداری پلیس پیشگیری انتظامی کشور در سال ۱۴۰۰ است.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.