رییس کمیسیون آموزش مجلس: اطلاعی از تعداد معلمان بازداشتی ندارم

دوشنبه, 26ام اردیبهشت, 1401
اندازه قلم متن

در حالی که بازداشت فعالان صنفی معلمان در هفته‌های اخیر شدت گرفته و فشارهای امنیتی بر آنها تشدید شده است، علیرضا مرادی رییس کمیسیون آموزش مجلس گفت که از تعداد معلمان بازداشتی اطلاعی ندارد.

در تازه‌ترین موج بازداشت و فشار، نهادهای امنیتی روز پنجشنبه ۲۲ اردیبهشت همزمان با تجمع سراسری معلمان در شهرهای مختلف ایران، با به کارگیری خشونت، مانع از برگزاری تجمع در برخی شهرها از جمله تهران، اصفهان و یاسوج شدند و ده‌ها معلم را بازداشت کردند.

معلمان در تجمع‌های خیابانی خود همواره خواهان آزادی همکاران زندانی خود شده‌اند اما به موازت تداوم تجمع‌ها، بازداشت‌ها هم گسترش پیدا کرده است.

رییس‌ کمیسیون آموزش مجلس درباره این باره گفت: «در خصوص معلمان بازداشتی هم بنده هم سایر دوستان کمیسیون پیگیر هستند و تا ببینیم از چه مسیری می‌توان به حل این مساله کمک کرد. یک عده هستند که به نظر ما قابل تخفیف هستند و لازم است که هرچه زودتر وضعیت‌شان روشن شود که بتوانند مجددا سر کلاس درس بیایند.»

تجمعات معلمان در اعتراض به آیین‌نامه ناقص رتبه‌بندی شغلی، اجرا نشدن همسان‌سازی حقوق بازنشستگان و سرکوب مستمر و سیستماتیک فعالان صنفی برگزار می‌شود.

با وجود وعده‌های محقق نشده دولت و مجلس به معلمان برای اجرای رتبه‌بندی شغلی، سخنگوی کمیسیون آموزش از معلمان خواست که به مجلس اعتماد کنند.

مرادی افزود: «نمی‌گذاریم یک ذره این قانون عقب بیفتد، هرچه که در روند اجرای رتبه‌بندی اتفاق بیفتد براساس قانون خواهد بود و اجازه وقت‌کشی نمی‌دهیم»

در قطعنامه پایانی تجمع پنجشنبه گذشته معلمان، «اقدام نانجیبانه و ناجوانمردانه» مقام‌های جمهوری اسلامی برای نسبت دادن اعتراضات چند دهه‌ای معلمان «به دست‌های نامرئی بیگانه» محکوم شده بود.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.