دادگاه متهمان ترور مسعود مولوی؛ جمهوری اسلامی مانع سفر پدر و مادر مقتول به ترکیه شد

چهارشنبه, 28ام اردیبهشت, 1401
اندازه قلم متن

ایران اینترنشنال

چهارمین جلسه دادگاه متهمان پرونده ترور مسعود مولوی وردنجانی، مدیر کانال تلگرامی جعبه سیاه که در ترکیه ساکن بود در حالی برگزار شد که مأموران جمهوری اسلامی مانع سفر پدر و مادر مقتول به ترکیه برای شرکت در جلسه دادگاه شدند.

وکیل خانواده مولوی در این جلسه که روز چهارشنبه ۲۸ اردیبهشت با حضور خبرنگاران در استانبول برگزار شد، گفت که مادر و پدر مسعود روز یک‌شنبه ۲۵ اردیبهشت برای شرکت در جلسه دادگاه رسیدگی به متهمان ترور فرزندشان عازم کشور ترکیه بودند اما مأموران امنیتی در فرودگاه بین‌المللی تهران پاسپورت آنها را توقیف کردند و مانع سفرشان به کشور ترکیه شدند.

او اضافه کرد وقتی پدر و مادر مسعود مولوی قصد داشتند وکالت‌نامه رسمی برای وکیل خود ارسال کنند، به آنان اعلام شد که روند چنین وکالت‌نامه‌ای طولانی‌ست و به همین دلیل وکیل خانواده مولوی از طرف این خانواده وکالت‌نامه رسمی نداشت.

این وکیل دادگستری همچنین با انتقاد از روند برگزاری دادگاه گفت قتل مولوی یک جنایت معمولی نیست و یک پرونده سیاسی، جاسوسی و اطلاعاتی است.

او افزود اطلاعات پناهندگان در ترکیه باید مخفی نگاه داشته شود و این موضوعی است که مورد توجه دادگاه قرار نگرفته است.

مسعود مولوی، ساکن کشور ترکیه، در ۲۳ آبان ۱۳۹۸ توسط عوامل وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی در این کشور ترور شد و جان باخت.

محمودرضا ناصرزاده، کارمند کنسولگری ایران در استانبول یکی از متهمان ترور مولوی است. وکیلان او در این جلسه خواستار تعویق زمان دادگاه و موکول شدنش به زمان دیگری شدند.

این وکیلان که پیشتر نیز خواستار جدا شدن پرونده موکلشان به دلیل دیپلمات بودن او شده بودند، بار دیگر این درخواست را مطرح کردند که دادگاه همچنان آن را نپذیرفت.

پرونده ترور مسعود مولوی در مجموع دارای ۱۴ متهم است که سه نفر از آنان در بازداشت به سر می‌برند.

پس از درخواست اکثر وکیلان متهمان برای به تعویق افتادن دادگاه، قاضی اعلام کرد جلسه بعدی دادگاه متهمان این پرونده روز شانزدهم تیر ۱۴۰۱ برگزار می‌شود.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

برچسب‌ها:

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.