مردم خشمگین آبادان شهردار این شهر را پس از فروپاشی یک برج مضروب کردند

دوشنبه, 2ام خرداد, 1401
اندازه قلم متن

مردم خشمگین آبادان شهردار این شهر را پس از فروپاشی یک برج مضروب کردند

در نتیجۀ فروپاشی یک ساختمان در مرکز آبادان شماری کشته و زخمی و شماری دیگر زیر آوار مدفون شدند.

ظهر امروز دوشنبه دوم خرداد یک ساختمان ناتمام بزرگ به نام “متروپل” در مرکز شهر آبادان فروریخت که در نتیجۀ آن دست کم شش تن کشته و شماری دیگر زخمی شدند.

بر اساس برآوردها دست کم هشتاد نفر از جمله کارگران ساختمان زیر آوار  مدفون شده اند. هنوز گزارش دقیقی دربارۀ علت این حادثه و قربانیان آن منتشر نشده است. از شهرهای اطراف نیروهای امدادگر و سگ های زنده یاب به محل حادثه اعزام شده اند. برخی تصاویر ویدیویی در شبکه های اجتماعی مردم خشمگین را نشان می دهند که به سمت شهردار آبادان، حسین حمیدپور، حمله ور شده‌اند و شهردار نیز برای نجات جان خود پا به فرار می گذارد. با این حال، به گزارش ایلنا، حسین حمیدپور از سوی مردم خشمگین مضروب و مجروح شده است. گزارش ها از فضای امنیتی در شهر حکایت می‌کنند.

سازنده و مالک ساختمان “متروپل”، حسین عبدالباقی، پیشتر از دست یکی از فرماندهان سپاه پاسداران لوح تقدیر “خیّر امنیت ساز” دریافت کرده بود و در سال  ١۳٩٧ وزارت صنعت او را به عنوان “کارآفرین برتر منطقه آزاد اروند” و “چهره ماندگار صنعت ساختمان” انتخاب کرد و در سال ١۳٩٨ نیز آموزش و پرورش آبادان از او به عنوان “خیّر مدرسه ساز” تقدیر نمود. استاندار سابق خوزستان، غلامرضا شریعتی، نیز که در نتیجۀ فساد مالی و اداری از مقام خود عزل شد از حسین عبدالباقی به خاطر ساختن ساختمان متروپل تقدیر کرده بود. حسین عبدالباقی به رانت خواری و فساد مالی نیز متهم بوده است.

از: ار اف ای


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.