مرگ و مصدومیت بیش از ۳۹۰ کارگر سمنانی در یکسال

دوشنبه, 2ام خرداد, 1401
اندازه قلم متن

 

خبرگزاری هرانا – امروز دوشنبه ۲ خردادماه، در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار یک کارگر در دامغان، حین انجام کار دچار مصدومیت شد. همچنین مدیرکل پزشکی قانونی استان سمنان از مرگ و مصدومیت ۳۹۰ کارگر در این استان طی سال ۱۴۰۰ خبر داد. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از رکنا، امروز دوشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۱، گیر کردن دست یک کارگر در لابه لای دستگاه صنعتی در شهرک صنعتی دامغان باعث مصدومیت وی شد.

براساس این گزارش، ساعت ۱۲ امروز کارگری در شهرک صنعتی دامغان در یک کارگاه صنعتی درب و پنجره upvc مشغول کار با دستگاه دریل بود که ناگهان، دست وی بین دستگاه گیر کرد.

دست این کارگر توسط عوامل امداد و نجات از دستگاه جدا شد و برای ادامه مداوا به بیمارستان ولایت دامغان انتقال یافت.

مرگ و مصدومیت ۳۹۰ کارگر در سمنان طی سال ۱۴۰۰

به گزارش فارس، مدیرکل پزشکی قانونی استان سمنان از افزایش چهار درصدی متوفیان ناشی از حوادث کار در این استان خبر داد.

مهدی نوروزی، اظهار کرد: در سال گذشته، ۲۶ نفر در حوادث کار در استان سمنان جان خود را از دست دادند که این آمار در مقایسه با سال ۱۳۹۹ که ۲۵ نفر بوده است، چهار درصد افزایش را نشان می‌دهد.

نوروزی بیان کرد: از مجموع فوتی‌های حوادث کار در سال ۱۴۰۰ در این استان، ۲۵ نفر مرد و یک نفر زن بوده‌اند.

مدیرکل پزشکی قانونی استان سمنان افزود: در سال ۱۴۰۰، تعداد ۳۶۴ نفر مصدوم ناشی از حوادث کار به مراکز پزشکی قانونی استان مراجعه کردند که از این تعداد، ۳۳۵ نفر مرد و ۲۹ نفر زن هستند.

نوروزی بیان کرد: مصدومان حوادث کار جرحی سال ۱۴۰۰ در مقایسه با سال قبل از آن، ۹ درصد افزایش یافته است.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.