ایران صاحب نداره! فیلم‌های تظاهرات مردم آبادان در اعتراض به فروریختن ساختمان متروپل

پنجشنبه, 5ام خرداد, 1401
اندازه قلم متن

مردم آبادان سه روز پس از فرو ریختن ساختمان متروپل با تظاهرات در سطح شهر خواستار استعفاء فرماندار این شهر شدند

ای واویلا عزا و ماتمه! تظاهرات مردم آبادان سه روز پس از فاجعه متروپل

فرماندار استعفا استعفا! تظاهرات امشب آبادان در اعتراض به عدم رسیدگی به فاجعه متروپل

ننگ ما صدا و سیمای ما! – تظاهرات امشب آبادان در اعتراض به عدم رسیدگی به فاجعه متروپل

سه روز پس از فروریختن برج‌ متروپل، مردم آبادان در اعتراض به همکاری مقامات دولتی در ایجاد این فاجعه تظاهرات کردند. مردم آبادان با شروع تاریکی شب به خیابان‌ها آمدند و بر علیه مقامات استانی شعار می‌دادند. تظاهرات در ساعات اولیه شب چهارشنبه ۴ خردادماه ۱۴۰۱ انجام شد. مردم آبادان شعار می‌دادند: «فرماندار آبادان استعفا استعفا.» آنها همچنین در همدردی با مردم آسیب‌دیده شعار «عزا عزا است امروز روز عزا است امروز» سر دادند.

در این تظاهرات همه اقشار مردم آبادان از مرد و زن و پیر و جوان شرکت داشتند. مردم‌ آبادان در اعتراض به همدستی مقامات دولتی در حادثه فرو ریختن متروپل آبادان شعار می‌دادند «دشمن ما همین‌جا است دورغ میگن آمریکا است.»

مردم خشمگین همچنین در اعتراض به وضعیت کند آواربرداری شعار می‌دادند : «ایران صاحب نداره ایران خدا نداره.» تظاهرکنندگان با دعوت سایر مردم برای پیوستن به تظاهرات خطاب به آنها می‌گویند: «تماشاچی نباش»

فاجعه فرو ریختن متروپل آبادان یاد‌آور رکس آبادان در ماه‌های پایانی حکومت شاه

 روز دوشنبه دوم خردادماه ۱۴۰۱، ساختمان ۱۰ طبقه متروپل آبادان در محله امیری فرو ریخت. بر اثر این حادثه جمع کثیری از مردم در زیر آوار مانده‌اند. به گزارش روابط عمومی اورژانس خوزستان در این حادثه تا کنون ۱۶ نفر کشته و تعداد بیشتری از مردم زخمی شده‌اند. شمار زیادی از خودروهای مردم نیز در زیر آوار مانده‌اند.

سه روز از فروریختن ساختمان متروپل آبادان گذشته، اما هنوز بسیاری از مردم آبادان در زیر آوارهای ساختمان قرار دارند. مقامات دولتی هیچ اقدام موثری برای آواربرداری انجام نداده‌اند. مردم با دستان خالی به کمک آمده و ریسک خطرهای ناشی از ریزش دوباره ساختمان را به جان خریده‌اند. در این کلیپ یک شهروند آبادانی ‌می‌گوید:

«صدای ما را از زیر آوار می‌شنوید؛ هیچکدوم از این مامورا و مسئولین نیستن، فقط اومدن عکس و فیلمشونو گرفتن و رفتن. میگیم برامون چهار تا نیرو بفرستید، ماشین ضد شورش فرستادن. هیچکی به داد ما نرسید، همینطور غریب گیر کردیم» این صحبت‌های یکی از مردم آبادان است که سه تن از اقوامش در زیر آوارها مانده‌اند. او به تنهایی در حال آواربرداری است تا شاید بتواند جان آنها را نجات دهد.

از: ایران کارگر 


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.