سرازیر شدن فاضلاب در بندها؛ گزارشی از زندان قرچک ورامین

جمعه, 20ام خرداد, 1401
اندازه قلم متن

خبرگزاری هرانا – زندانیان محبوس در زندان قرچک ورامین (ندامتگاه شهرری) که همچنان از ابتدایی ترین حقوق خود در زندان از جمله برخورداری از آب آشامیدنی سالم و خوراک مکفی محروم‌ هستند، طی روزهای اخیر با سرازیر شدن فاضلاب در کف سالن ها مواجه شدند. این امر در کنار گرمای هوا و نبود سیستم تهویه، موجب هجوم حشرات و ایجاد مشکلات تنفسی برای زندانیان محبوس در این بندها شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، زندانیان محبوس در ۳ بند زندان قرچک ورامین با مشکلات زیر ساخت در فاضلاب مواجه هستند.

علیرغم جاری شدن فاضلاب و اعتراض زندانیان، تا کنون مسولان این زندان از رسیدگی به این مشکل امتناع کرده اند.

یک منبع مطلع در این خصوص به هرانا گفت: “جاری شدن فاضلاب در کف سالن ها، موجب هجوم حشرات شده و آلودگی گاز امونیاک نیز مشکلات تنفسی برای زندانیان محبوس در این بندها ایجاد کرده است.”

به گفته وی: “همچنین سیستم تسویه آب زندان از کار افتاده و کیفیت غذای زندانیان نیز افت کرده است.”

هرانا مردادماه سال گذشته نیز در گزارشی از افت کیفیت غذای این زندانیان خبر داده بود و در دی ماه سال گذشته بر اساس مستنداتی، گزارشی در خصوص افزایش مشکلات زندانیان این زندان منتشر کرد. زندانیان محبوس در این بندها، وضعیت موجود را مصداق شکنجه زندانیان عنوان کردند.

پیشتر نیز هرانا طی گزارشاتی به مشکلات موجود در زندان قرچک ورامین و چالش های پیش رو زندانیان و محرومیت های آنها پرداخته است.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.