قطع برق ۱۵ اداره پرمصرف پایتخت در روز یک‌شنبه

دوشنبه, 23ام خرداد, 1401
اندازه قلم متن

مدیرعامل شرکت برق تهران می‌گوید که برق ۱۵ اداره پرمصرف پایتخت روز یک‌شنبه، ۲۲ خرداد قطع شده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، کامبیز ناظریان گفته است که قطع کردن برق این اداره‌ها که شامل سه وزارتخانه و چند سازمان ملی و استانی بوده، به دلیل بی‌توجهی آن‌ها به هشدارهای روز شنبه مبنی بر خاموش کردن سامانه‌های سرمایشی از ساعت ۱۳ صورت گرفته است.

شرکت برق تهران پیشتر اعلام کرده بود که برق ادارات پرمصرف در پایتخت از روز ۱۷ خرداد قطع خواهد شد.

این شرکت در اطلاعیه‌ای از اداره‌های تهران خواسته بود که با کاهش حداقل ۳۰ درصدی مصرف برق در ساعات اداری، کاهش حداقل ۶۰ درصدی مصرف در ساعات غیر اداری و خاموش کردن سامانه‌های سرمایشی از ساعت ۱۳، در کاهش بار شبکه توزیع برق و تامین برق مشترکان خانگی همکاری کنند، در غیر این صورت با قطع برق مواجه خواهند شد.

در راستای کاهش مصرف برق، هیات دولت نیز اعلام کرد که ساعت کار تمام اداره‌های دولتی در سراسر کشور از ۲۱ خرداد تا ۳ شهریور به ۷ صبح تا ۱۳ و ۳۰ دقیقه تغییر خواهد کرد.

سال ۱۴۰۰ خاموشی‌های گسترده‌ای در ایران رخ داد که مقام‌های رسمی، علت آن را «گرمای زودهنگام، کاهش بارش‌ها و مصرف غیرمجاز تولیدکنندگان رمزارزها» اعلام کرده بودند.

با این حال بسیاری از کارشناسان یکی از مهم‌ترین دلایل خاموشی سال‌های اخیر را عدم تحقق اهداف تولید برق در کشور عنوان کرده‌اند. بر اساس گزارش‌ها طی سال‌های ۱۳۹۸ و ۱۳۹۹ تنها ۴۰ درصد اهداف تولید برق ایران محقق و در سال ۱۴۰۰ نیز فقط ۱۲۰۰ مگاوات به ظرفیت تولید برق ایران اضافه شده است که معادل یک‌سوم از اهداف پیش‌بینی شده برای این سال بوده است.

از: رادیو فردا


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.