ایجاد ۲ رشته-گرایش با موضوع انرژی‌های نوین در دانشگاه علم و صنعت

سه شنبه, 24ام خرداد, 1401
اندازه قلم متن
ایجاد ۲ رشته-گرایش با موضوع انرژی‌های نوین در دانشگاه علم و صنعت

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه علم وصنعت ایران از افزودن دو رشته-گرایش تحصیلی با موضوع انرژی‌های نوین در دانشکده فناوری‌های نوین و امضای تفاهم‌نامه با وزارت نیرو و اخذ مجوز ایجاد پارک علم‌و فناوری خبر داد و مرکز رشد این دانشگاه را بستری مناسب برای شکوفایی استعدادها و اشتغال دانست.

به گزارش ایسنا، دکتر یونسیان در دومین نشست صمیمانه دانشجویان نخبه ورودی ۱۳۹۹و ۱۴۰۰ در مقطع کارشناسی با اعلام این خبر به برخی سوالات و دغدغه‌های دانشجویان در رابطه با ایجاد بستری برای اشتغال، کارورزی و موضوعاتی همچون انرژی‌های نوین پاسخ داد.

در ادامه این نشست حجت‌الاسلام ابراهیمی‌نژاد، مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه دانشگاه علم و صنعت به بیان اهداف برگزاری این نشست پرداخت و ایجاد فرصتی برای طرح مشکلات و مسائل دانشجویان و پرداختن به راه حل‌های آن را از دلایل برگزاری این نشست عنوان کرد.

وی با اشاره به ظرفیت و توانایی انسان در شکوفایی استعدادهایش در قالب خودشناسی، نبود برنامه و تعیین هدف را موجب افول این قدرت خدادادی دانست و تاکید کرد: باید همان‌گونه که مقام معظم رهبری اشاره داشتند، بستر مناسب برای شکوفایی استعدادهای جوانان فراهم شود.

وی نخبگان را سرمایه کشور دانست و در ادامه اظهار کرد: برای رفع مسائل دانشجویان و ادامه‌دار شدن جلسات دانشجویی، دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه، برنامه‌هایی را با محوریت برگزاری نشست‌های ترمی، تشکیل گروه‌های جمعی در قالب کانون یا مجمع نخبگان و ایجاد بستری برای شکوفایی ظرفیت‌ها در شکل دید و بازدیدهای علمی برنامه‌ریزی کرده است.

به نقل از مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، دکتر سعیدی، معاون دانشجویی دانشگاه علم و صنعت نیز در پاسخ به سوالات دانشجویان، به ملزومات تنظیم قوانین خوابگاهی با توجه به تحقیقات و بررسی‌های انجام شده و شرایط خوابگاه اشاره و تصریح کرد: دانشجویان می‌توانند با توجه به سایت طراحی شده در معاونت دانشجویی و حتی تماس با شماره موبایل من، درخواست‌های خود را مطرح و پیگیری کنند.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.