تهران، اهواز، ایلام، شیراز و …؛ شهرهای مختلف ایران عرصه تجمعات با شعارهای ضدحکومتی

چهارشنبه, 25ام خرداد, 1401
اندازه قلم متن

اعتراضات ضدحکومتی که با آزادسازی قیمت‌ها و خشم مردم از فساد حکومتی جان تازه‌ای گرفته، همچنان در سراسر ایران ادامه دارد و شهرهای مختلف از جمله تهران، اهواز، شیراز، ایلام، شوشتر، فسا و نقاطی دیگر، صحنه تجمع‌های اعتراضی است.

گروهی از بازنشستگان شبکه بانکی سراسری ایران روز چهارشنبه ۲۵ خرداد با درخواست همسان‌سازی حقوق بازنشستگان بانک‌های نیمه‌دولتی با سایر مراکز بانکی و اجرای دقیق همسان‌سازی، در تهران تجمع کردند.

در تجمع بازنشستگان شبکه بانکی سراسری ایران، شعارهایی چون «مدیر بی‌لیاقت، استعفا، استعفا» سر داده شد.

همچنین در اهواز، بازنشستگان سازمان تأمین اجتماعی در ادامه اعتراضات روزهای اخیر، در مقابل ساختمان استانداری خوزستان و فرمانداری اهواز تجمع کردند.

این بازنشستگان و مستمری‌بگیران معترض در تجمع خود، شعار «رئیسی دروغگو، حاصل وعده‌هات کو» و«استاندار، فرماندار از خواب غفلت بیدار» سر دادند.

«می‌جنگیم می‌میریم، حقمونو می‌گیریم» و «ننگ ما ننگ ما، صداوسیمای ما» نیز از دیگر شعارهای معترضان در اهواز بود.

در شوشتر، یکی دیگر از شهرهای استان خوزستان، بازنشستگان معترض با برگزاری تجمع اعتراضی شعار «دولت بودجه نداره، به ما فشار میاره» سر دادند.

همزمان اعتراضات کسبه و بازاریان در شهرهای مختلف در اعتراض به افزایش افسارگسیخته قیمت‌ها و مالیات‌های سنگین ادامه یافت.

بر اساس ویدیوهای رسیده به ایران اینترنشنال، کسبه صنف لوازم یدکی در ترمینال باربری شیراز در اعتراض به گرانی و مالیات‌های سنگین اعتصاب کردند.

همچنین بنا بر گزارش‌های رسیده به ایران اینترنشنال، در فسا گروهی از کسبه و بازاریان به نشانه اعتراض مغازه‌هایشان را بسته‌اند و گروهی از کسبه و بازاریان در ایلام در اعتراض به مالیات‌های سنگین تجمع کردند.

از سوی دیگر، روز چهارشنبه، شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان در فراخوان تجمع سراسری معلمان خطاب به دولت و مجلس، با محکوم کردن ادامه بازداشت معلمان زندانی تأکید کرد نمی‌توان اندیشه را زندانی کرد.

دست‌کم ۱۸ معلم در یک ماه اخیر بازداشت و زندانی شده‌اند.

شورای سازماندهی کارگران پیمانی نفت و دانشجویان پیشروی دانشگاه اصفهان نیز با انتشار بیانیه‌هایی از فراخوان تجمع سراسری معلمان برای روز پنج‌شنبه ۲۶ خرداد حمایت کردند.

از: ایران اینترنشنال 


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.