فقدان ایمنی کار؛ مرگ ۲ کارگر در شهرهای مارون و دامغان

چهارشنبه, 1ام تیر, 1401
اندازه قلم متن

خبرگزاری هرانا – در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط نامناسب کار، ۲ کارگر در مارون خوزستان و دامغان جان خود را از دست دادند. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، روز سه شنبه ۳۱ خردادماه، یک کارگر در شرکت بهره‌برداری نفت و گاز مارون خوزستان حین انجام کار بر اثر سقوط در چاهک آسانسور جان خود را از دست داد.

بر اساس این گزارش از یک منبع معتبر آمده است: “در تاریخ ۳۱ خردادماه ۱۴۰۱ در حدود ساعت دوازده تا یک بعدازظهر، کارگر ماشین سپتیک که به‌منظور تخلیه چاه واحد نمک‌زدایی به لبه حوض رفته تا شرایط را برای تخلیه چاه آماده کند، بر اثر لیز خوردن به درون چاه سقوط می‌کند. سفتی نفت و نبود کسی در اطراف چاه به‌منظور کمک باعث می‌شود تا این کارگر در بی‌خبری جان خود را از دست بدهد.”

وی افزود: “به‌محض اطلاع از غیبت این کارگر و تماس‌های بی‌پاسخ، اقدام به جست و جو در محل کارخانه واحد نمک‌زدایی می‌کنند و نزدیک‌ترین احتمال سقوط در چاه تشخیص داده شد. با اعلام آژیر قرمز و ورود نیروهای واحد آتش‌نشانی و پس از تخلیه چاه، متأسفانه جسد این کارگر از بیرون کشیده می‌شود.”

این منبع معتبر در پایان گفت: “چاه‌های نفت مستعملی در شرکت نفت و گاز مارون، متعلق به واحد نمک‌زدایی وجود دارند که این چاه‌ها پس از جمع‌آوری مواد نفتی دورریز، از طریق تانکر سپتیک و به‌وسیله موتوری که روی این خودرو نصب شده است، نفت را از این چاه‌ها استخراج و به بیرون از کارخانه منتقل می‌کنند و حادثه مذکور بر روی یکی از همین چاه‌ها روی داده است.”

این شرکت در سه‌راهی رامهرمز واقع شده است.

مرگ یک کارگر در ایستگاه هقت خوان دامغان

به گزارش ایلنا، امروز ۱ تیر ماه ۱۴۰۱، یک کارگر در ایستگاه هقت خوان دامغان حین انجام کار دچار حادثه شده و جان خود را از دست داد.

بر اساس این گزارش، دیزل منفرد با یک کارگر ۴۱ ساله دامغانی مشغول به کار در محور ایستگاه هفت خوان – لارستان دامغان برخورد کرده و بر اثر جراحات وارده این کارگر جان خود را از دست داد.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

برچسب‌ها:

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.