اصغر فرجی برای تحمل پنج سال حبس راهی زندان اوین شد

جمعه, 3ام تیر, 1401
اندازه قلم متن

«اصغر فرجی»، فعال مدنی ساکن تهران، روز ۲۹خرداد۱۴۰۱، پس از مراجعه به واحد اجرای احکام دادسرای زندان اوین، بازداشت و به بند قرنطینه این زندان منتقل شد.

بر پایه گزارش‌های رسیده به ایران‌وایر، اصغر فرجی روز یکشنبه ۲۹خرداد برای تحمل پنج سال حبس صادرشده علیه وی، بازداشت و به زندان اوین منتقل شد. این فعال مدنی در سال ۱۳۹۷، هنگام توزیع کتاب «چه باید کرد» در میان شهروندان تهرانی، توسط مأموران وزارت اطلاعات بازداشت و مدتی را در زندان اوین محبوس شد.

شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی «ایمان افشاری»، در تاریخ ۲۰مرداد۱۳۹۸، اصغر فرجی را مجموعاً به ۱۷ سال و چهار ماه حبس و دو سال تبعید محکوم کرد. دادگاه، آقای فرجی را به اتهام «اجتماع و تبانی برای اقدام علیه امنیت ملی» به هفت سال حبس، بابت اتهام «عضویت در گروه‌های غیرقانونی» به شش سال حبس، به اتهام «تبلیغ علیه نظام» به یک سال و چهار ماه حبس و به اتهام «نشر اکاذیب از طریق سامانه‌های رایانه‌ای» به سه سال حبس محکوم کرد. دادگاه همچنین اصغر فرجی را در این پرونده به‌عنوان مجازات تکمیلی به دو سال اقامت اجباری در منطقه «دهسلم» از توابع نهبدان در استان خراسان جنوبی، دو سال منع استفاده از وسایل مخابراتی هوشمند ازجمله تلفن همراه هوشمند و دو سال ممنوعیت عضویت در احزاب و گروه‌های سیاسی یا اجتماعی، محکوم کرد.

این حکم در تاریخ ۶اسفند۱۳۹۸ توسط شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر استان تهران به ریاست قاضی «سید احمد زرگر»، اصلاح و اصغر فرجی مجموعاً به ۱۰ سال حبس محکوم شد. دادگاه تجدیدنظر، در کنار رد درخواست تجدیدنظر آقای فرجی، او را به اتهام «اجتماع و تبانی برای اقدام علیه امنیت ملی» به پنج سال حبس و از بابت اتهام «عضویت در گروه‌های غیرقانونی» به پنج سال حبس محکوم کرد. مطابق ماده ۱۳۴ ق.م.ا، در این پرونده، پنج سال حبس قابل‌اجرا خواهد بود.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

برچسب‌ها:

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.