نیروی انتظامی ۲۲ گردشگر را در منطقه تفریحی املش گیلان بازداشت کرد

یکشنبه, 5ام تیر, 1401
اندازه قلم متن

در پی بازداشت ۲۲ گردشگر در ارتفاعات ییلاقی منطقه املش گیلان به‌دست پلیس این استان در آخر هفته گذشته، برخی رسانه‌های داخلی روز یک‌شنبه پنجم تیر مدعی شدند که این افراد در کار «تبلیغ فرقه نوظهور و غربی» بوده‌اند.

بنابر گزارش‌ها، این شهروندان به صورت گروه‌های گردشگری به این منطقه تفریحی آمده بودند و نیروهای انتظامی همراه با بازداشت آنان، ۱۴ خودروی این گردشگران را نیز توقیف کرده و اکنون برای این افراد پرونده قضایی تشکیل شده است.

حسین حسن‌پور، جانشین فرمانده انتظامی گیلان، در مورد علت بازداشت این شهروندان مدعی شد که آنها در پی فراخوان از طریق فضای مجازی اقدام به برگزاری «مراسم خرافه‌پرستی و مصرف مواد مخدر» کرده‌اند و از آنان «تعدادی آلات و ادوات تبلیغ فرقه‌های نوظهور» و «غربی» کشف شده است.

پلیس در مورد آنچه که «فرقه‌های نوظهور» نامیده، توضیح بیشتری نداده و همچنین درباره بازداشتی‌ها جزئیاتی منتشر نکرده اما گفته که آن‌ها را به مراجع قضایی تحویل داده‌اند.

هفته گذشته نیز رسانه‌های ایران از بازداشت ۱۲۰ تن در جنگل‌های حومه نکا در استان گیلان به ظن «رقص مختلط و کشف حجاب» خبر داده بودند. این افراد اعضای یک تور گردشگری داخلی بودند.

نیروهای انتظامی در روزهای گذشته همچنین با شماری از نوجوانان شیرازی که یک گردهمآیی برای هم‌سن و سال‌های خود را از فضای مجازی خبررسانی کرده بود، برخورد و شماری از این نوجوانان را بازداشت کرد. از سرنوشت نوجوانان دستگیرشده خبری منتشر نشده است.

جمهوری اسلامی همواره به دلیل سرکوب آزادی‌های مدنی و مدهبی و حق انتخاب سبک زندگی، مورد انتقاد نهادهای مدافع حقوق بشر قرار دارد.

از: ر  ادیو فردا


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.