دومین روز گرد و غبار در کرمانشاه؛ وضعیت بحرانی و خطرناک است

دوشنبه, 6ام تیر, 1401
اندازه قلم متن
 
در دومین روز از هجوم گرد و غبار به استان‌های غرب و جنوب غرب ایران هوای اغلب شهرها در استان کرمانشاه «بحرانی و خطرناک» یا «بسیار ناسالم» گزارش شد.
در دومین روز از هجوم گرد و غبار به استان‌های غرب و جنوب غرب ایران هوای اغلب شهرها در استان کرمانشاه «بحرانی و خطرناک» یا «بسیار ناسالم» گزارش شد.

امروز دوشنبه ۶ تیرماه ۱۴۰۱ در دومین روز از هجوم گرد و غبار به استان‌های غرب و جنوب غرب ایران هوای اغلب شهرها در استان کرمانشاه «بحرانی و خطرناک» یا «بسیار ناسالم» گزارش شد.

خبرگزاری ایسنا روز گذشته خبر داده بود که یک توده گرد و غبارهوای اکثر شهرهای این استان را به وضعیت غیراستاندارد رسانده است.

اداره هواشناسی استان کرمانشاه همچنین اعلام کرد که وضعیت پیش آمده از روز یکشنبه احتمالا با تشدید شدت غلظت گرد و غبار بدتر خواهد شد.

امروز نیز هوای شهرهای قصر شیرین و سرپل ذهاب «در شرایط بحران، خطرناک و قهوه‌ای» و وضعیت شهرستان پاوه نیز «بسیار ناسالم، اضطراری و بنفش» گزارش شده است.

شهر کرمانشاه نیز همچنان وضعیت «قرمز، ناسالم و هشدار» قرار دارد و ادارات و بانک‌های ۱۰ شهرستان استان به‌دلیل گردوغبار با دو ساعت تأخیر آغاز به کار کردند.

علاوه بر استان کرمانشاه در غرب ایران، خوزستان در جنوب غرب نیز از روز شنبه ۴ تیرماه ۱۴۰۱ با گسترده شدن ریزگردها با موج بزرگی از بیماران تنفسی مواجه شد.

روز شنبه دانشگاه علوم پزشکی اهواز از راهی شدن بیش از پانصد نفر از شهروندان خوزستان به بیمارستان‌های این استان به دلیل مشکلات تنفسی خبر داد و تایید کرد که از این تعداد دستکم ۵۰ نفر در بخش‌های ویژه بیمارستان‌ها بستری شده‌اند.

پیشتر سازمان هواشناسی از وقوع پدیده گردوغبار هم‌زمان با وزش باد «نسبتاً شدید» در استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، کردستان، البرز، زنجان، کرمانشاه، قزوین، کردستان، ایلام، خوزستان، قم، تهران، مرکزی و لرستان خبر داده بود.

از: ایران وایر 


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.