خیرالله حق جویان به یک سال حبس محکوم شد

دوشنبه, 6ام تیر, 1401
اندازه قلم متن

خبرگزاری هرانا – خیرالله حق جویان، شهروند یارسان، توسط دادگاه انقلاب شهرستان صحنه به یک سال حبس محکوم شد. یازده ماه از این محکومیت به حالت تعلیق در آمده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز دوشنبه ۳۰ خرداد ماه ۱۴۰۱، جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات خیرالله حق جویان، شهروند یارسان در دادگاه انقلاب شهرستان صحنه برگزار شد.

به گفته یک منبع مطلع بر اساس این حکم که توسط دادگاه انقلاب صحنه صادر و در تاریخ ۳۱ خرداد ماه ۱۴۰۱، به وی ابلاغ شده، آقای حق جویان از بابت اتهامات ”توهین به مقامات و تبلیغ علیه نظام” به یک سال حبس محکوم شده است. یازده ماه از این محکومیت به حالت تعلیق در آمده است.

خیرالله حق‌ جویان در تاریخ ۷ تیرماه ۱۴۰۰، در پی احضار به دادستانی شهرستان صحنه بازداشت و پس از اتمام مراحل بازجویی و تعیین قرار وثیقه ۵۰۰ میلیون تومانی، به دلیل مخالفت او با تودیع قرار، به زندان دیزل آباد کرمانشاه منتقل شد. وی از زمان بازداشت به مدت ده روز دست به اعتصاب غذا زده بود.

سیاوش حیاتی، سید امین عباسی، داریوش حیدری، شاهرخ صائمیان، پیام رضایی و نوشاد طاهری، شش تن از فعالین مدنی یارسان روز یکشنبه ۱۳ تیرماه ۱۴۰۰، در حمایت از آقای حق جویان به مدت ۴۸ ساعت اعتصاب غذا کرده بودند.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.