شعار تازه بازنشستگان اهواز: کجای این عدالته؟ دستش تو جیب ملته

سه شنبه, 7ام تیر, 1401
اندازه قلم متن
 
امروز سه‌شنبه ۷ تیرماه ۱۴۰۱ تجمع اعتراضی شماری از بازنشستگان تامین اجتماعی در شهر اهواز مقابل استانداری خوزستان برگزار شد.
امروز سه‌شنبه ۷ تیرماه ۱۴۰۱ تجمع اعتراضی شماری از بازنشستگان تامین اجتماعی در شهر اهواز مقابل استانداری خوزستان برگزار شد.

امروز سه‌شنبه ۷ تیرماه ۱۴۰۱ تجمع اعتراضی شماری از بازنشستگان تامین اجتماعی در شهر اهواز مقابل استانداری خوزستان برگزار شد.

ویدیوهای منتشر شده در رسانه‌های اجتماعی نشان می‌دهد که بازنشستگان اهواز علیرغم گرد و غبار و آلودگی شدید هوا و گرما برای چندمین روز پیاپی مقابل استانداری خوزستان تجمع کرده‌اند.

 یکی از تازه‌ترین شعارهایی که معترضان در این تجمع سردادند «دولت حیا کن، بدهی‌ت را ادا کن» و «کجای این عدالته؟ دستش تو جیب ملته» است.

در دور جدید اعتراضات بازنشستگان و مستمری‌بگیران سازمان تأمین اجتماعی که از اواسط خردادماه از سر گرفته شده شعارهایی از جمله «نه مجلس نه دولت نیستند به فکر ملت»، «تورم ۱۰۰ درصد، سهم ما ۱۰ درصد» و «وعده وعید کافیه، سفره ما خالیه» ، «ما اشتباه کردیم، که انقلاب کردیم» و «رضا شاه، روحت شاد» نیز سر داده شده است.

علاوه بر بازنشستگان تامین اجتماعی، شماری از کارگران بخش اورهال (تعمیرات اساسی) پالایشگاه نفت تندگویان تهران برای دومین روز پیاپی دست از کار کشیده و در محوطه پالایشگاه تجمع اعتراضی برگزار کردند.

شورای سازماندهی اعتراضات کارگران پیمانی نفت اعلام کرد که این تجمع که از روز گذشته آغاز شده در اعتراض به افزایش اجباری ساعت کاری و پایین بودن دستمزد برای دومین روز پیاپی برگزار شده است.

اتحادیه آزاد کارگران ایران نیز از اعتصاب و تجمع کارگران و رانندگان شرکت ایران افق، پیمان‌کار نفت و گاز و پتروشیمی، در دهلران خبر داده و «عدم پرداخت حقوق» را بعنوان علت برگزاری این تجمع عنوان کرده است.

بنا بر این گزارش، پنج ماه حقوق رانندگان و سه ماه حقوق کارگران معترض پرداخت نشده است.

در روزهای گذشته نیز شماری از کارکنان صنعت نفت و پتروشیمی در استان‌های خوزستان، هرمزگان و بوشهر اعتصاب کردند و کارگران پروژه‌ای داربست‌بند در سایت‌های یک تا چهار پتروشیمی بوشهر برای در روزهای چهارشنبه و پنج‌شنبه، اول و دوم تیر از کار دست کشیدند و در محوطه این سایت‌ها راهپیمایی برگزار کردند.

همچنین کارکنان دکل حفاری شماره ۳۷ فتح در منطقه اهواز در اعتراض به «فقدان بیش از دو ماه مواد غذایی و آب آشامیدنی» از کار دست کشیدند.

 اصناف مختلف در ایران همراه با مو فزاینده گرانی و تورم و خالی‌تر شدن سفره ‌هایشان مدت‌هاست که دست به تجمعات اعتراضی در جهت پیگیری مطالبات معیشتی خود می‌زنند. این در حالی است که سخنگوی ابراهیم رئیسی رییس دولت سیزدهم  گفته است مردم برای تحقق درمان و اصلاح اقتصادی باید «تحمل و صبر» کنند.

از: ایران وایر 

 


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.