افزایش ظرفیت پذیرش دستیاری نسبت به سال گذشته/اختصاص ۵۰۰ ظرفیت بومی دستیار پزشکی 

پنجشنبه, 9ام تیر, 1401
اندازه قلم متن
افزایش ظرفیت پذیرش دستیاری نسبت به سال گذشته/اختصاص ۵۰۰ ظرفیت بومی دستیار پزشکی 

معاون آموزش وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: در سال جاری ظرفیت پذیرش دستیار تخصصی را تقسیم کردیم و ۴۰۰۰ نفر را به آزمون ملی دستیاری تخصیص دادیم و بیش از ۵۰۰ ظرفیت هم به پذیرش دستیار بومی اختصاص داده شده که این اتفاق برای اولین بار در کشور رقم می‌خورد. 

به گزارش ایسنا، ابوالفضل باقری‌فرد ضمن بیان این مطلب اظهار کرد: سیاست وزارت بهداشت افزایش دستیار تخصصی بوده که سال گذشته این ظرفیت چهار هزار و ۳۰۰ نفر بود که در نهایت سه هزار و ۶۰۰ نفر با اولویت در رشته‌های لوکس پذیرش شدند که متاسفانه تعدادی از صندلی‌های دستیاری به ویژه در رشته‌های پایه و مادر در دانشگاه‌ها و مراکز محروم خالی ماند. 

وی افزود: سال جاری ظرفیت را تقسیم کردیم و چهار هزار نفر را به آزمون ملی دستیاری اختصاص دادیم  که داوطلبان اکنون در حال تعیین رشته هستند. 

معاونت آموزش وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خبر داد: در پذیرش دستیاری پزشکی سال جاری بیش از ۵۰۰ ظرفیت برای نخستین بار با بومی گزینی جذب خواهند شد.

باقری‌فرد ادامه داد: آزمون این پذیرش را دانشگاه علوم پزشکی سراسر کشور با نظارت جدی وزارت بهداشت برگزار می‌کنند و افرادی می‌توانند در این آزمون شرکت کنند که بومی همان مناطق باشند و بدیهی است که بعد از پایان تحصیلات تعهدات در همان مناطق خاص خواهد بود. 

وی تصریح کرد: ما تلاش داریم با این روش  ماندگاری متخصصان را تضمین کنیم بنابراین ظرفیت پذیرش دستیاری نه تنها کمتر نشده؛ بلکه نسبت به سال گذشته افزایش یافته است.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.