نسرین جوادی جهت تحمل حبس راهی زندان اوین شد

شنبه, 11ام تیر, 1401
اندازه قلم متن

خبرگزاری هرانا – روز شنبه ۱۱ تیرماه، نسرین جوادی، فعال کارگری و از بازداشت شدگان روز جهانی کارگر سال ۹۸، جهت تحمل دوران محکومیت  ۵ سال خود، راهی زندان اوین شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از اتحادیه آزاد کارگران ایران، روز شنبه ۱۱ تیرماه ۱۴۰۱، نسرین جوادی، فعال کارگری، جهت تحمل دوران محکومیت خود، راهی زندان اوین شد.

وی پیشتر جهت اجرای حکم حبس ۵ ساله خود به واحد دادسرای عمومی و انقلاب تهران احضار شده بود. احضار این شهروند جهت اجرای حکم حبس در حالی صورت گرفت که، وکیل وی درخواست عدم توانایی تحمل حبس و گواهی‌های پزشکی توسط او را به دلیل کهولت سن، بیماری‌های متعدد و مصرف داروهای مکرر به دادگاه ارائه داده است. وی پیشتر نیز در تیر ماه سال ۹۹، جهت اجرای حکم حبس به شعبه اجرای احکام دادسرای اوین احضار شده بود.

نسرین جوادی (اعظم خضری) روز چهارشنبه ۱۱ اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۸، همزمان با روز جهانی کارگر، به همراه ده‌ها تن دیگر از شرکت کنندگان در تجمع اعتراضی در مقابل ساختمان مجلس بازداشت و در تاریخ ۸ خرداد ۱۳۹۸ با تودیع قرار وثیقه ۱۰۰ میلیون تومانی از زندان قرچک آزاد شد.

این فعال کارگری در مرحله بدوی توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران از بابت اتهام ” اجتماع و تبانی برای اقدام علیه امنیت کشور” به ۵ سال حبس، از بابت اتهام ”تبلیغ علیه نظام” به ۱ سال حبس و برای اتهام ”اخلال در نظم عمومی” به ۱ سال حبس، ۷۴ ضربه شلاق و محرومیت استفاده از گوشی هوشمند و ممنوعیت عضویت در احزاب و گروه ها و دستجات سیاسی و اجتماعی محکوم شده بود.  با این حال در مرحله بدوی نیز به استناد ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی ۵ سال حبس تعزیری از بابت اتهام “اجتماع و تبانی به قصد افدام علیه امنیت کشور” به عنوان مجازات اشد قابل اجرا بوده است.

نسرین جوادی اواسط اردیبهشت ماه ۹۹ در دادگاه تجدیدنظر به تحمل ۵ سال حبس تعزیری قطعی محکوم شد.

بر اساس دادنامه صادره توسط دادگاه تجدید نظر، دو اتهام “تبلیغ علیه نظام” و “اخلال در نظم عمومی” از میان احکام صادره در مرحله بدوی حذف و خانم جوادی از بابت اتهام ” اجتماع و تبانی برای اقدام علیه امنیت کشور” به ۵ سال حبس محکوم شده است.

نسرین جوادی کارگر سابق شرکت پخش تجهیزات پزشکی و بازنشسته تامین اجتماعی، عضو هیات موسس شورای کارگری بازنشستگان تامین اجتماعی (بستا) و از اعضای اتحادیه آزاد کارگران ایران است.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.