پیام فرجی‌دانا وزیر علوم به مناسبت شصتمین سالگرد ۱۶ آذر و گرامیداشت روز دانشجو

پنجشنبه, 14ام آذر, 1392
اندازه قلم متن

16azar

دکتر رضا فرجی‌دانا، وزیر علوم برای گرامی‌داشت روز شانزدهم آذر، روز دانشجو، پیامی منتشر کرد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ وزیر علوم در این پیام «خود را متعهد به فراهم‌سازی تمامی بسترها و زمینه‌های مناسب و احترام به حقوق قانونی دانشجویان دانسته» است.

متن کامل پیام فرجی دانا را به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت علوم بخوانید؛

۱۶آذر یادآور دانشجویان شهیدی است که با خون خود از کیان کشور در برابر استعمار، استکبار و دخالت بیگانگان در امور داخلی کشورمان دفاع کردند و در گذر تاریخ، بر پایمردی ایرانیان در برابر ظلم و ستم و جانفشانی در راه استقلال کشور، گواهی دادند.

امسال شصتمین سالگرد ۱۶ آذر و گرامیداشت روز دانشجو در شرایطی فرا می رسد که ادامه دهندگان راه این شهدا، در جایگاه تیم مذاکره کننده هسته ای در مقابل زیاده خواهی های بدخواهان حماسه آفریدند و دستاورد و پیروزی ملی دیگری در نزد جهانیان و حافظه تاریخی ملت بزرگ ایران به ثبت رساندند.

اگرچه از شهادت دانشجویان شهید مهدی شریعت رضوی، احمد قندچی و مصطفی بزرگ نیا قریب به ۶۰ سال می گذرد اما هنوز طراوت آرمان خواهی، عدالت طلبی، نقد و پرسشگری بر فضای دانشگاهها و مراکز آموزش عالی حاکم است. بدون شک، لازمه نقد و پرسشگری، صیانت از آزادی بیان، حمایت از آزاداندیشی و فراهم آوردن زمینه های مشارکت فرهیختگان در تغییرات و اصلاحات ساختاری مجموعه آموزش عالی است.

به عنوان خدمتگزار شما در آموزش عالی کشور، خود را متعهد به فراهم سازی تمامی بسترها و زمینه های مناسب و احترام به حقوق قانونی دانشجویان می دانم و در برابر این تعهد از فرزندان خود انتظار دارم با درک شرایط کشور و ضرورت تعمیق بخشی به وفاق ملی به منظور دستیابی به توسعه پایدار و همه جانبه و ارتقای جایگاه علمی ایران عزیز، به ویژه در حوزه فناوری های نوین با متانت، صبرو آرامش بار دیگر عزم راسخ خود رابرای گذار از این مرحله سرنوشت ساز و دستیابی به قله های رفیع علم و فناوری به جهانیان نشان دهند.

اینجانب ضمن پاسداشت خون شهدای ۱۶ آذر، شهدای انقلاب اسلامی، جنگ تحمیلی و شهدای عرصه جهاد علمی، امیدوارم با استعانت از الطاف الهی و همراهی و دعای خیر همه دانشگاهیان، توفیق یابیم پاسدار خون این شهیدان بوده، پرچم پر افتخار ایران را در حوزه علم و فناوری، در اهتزاز نگه داریم.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.