جبهه ملی ایران: درگذشت نلسون ماندلا

یکشنبه, ۱۷ام آذر, ۱۳۹۲
اندازه قلم متن

jebhe

خبراندوهبار درگذشت نلسون ماندلا که به مردم دوستی و آزادگی و بخشایشگری موصوف و شخصیت وی را در جهان بشریت بلند آوازه ساخته بود مایه کمال تاسف جهانیان گردید. اساسا وجود یک انسان واقعی که به فضیلت های بشری لباس حقیقت پوشانده و با تحمل رنج و مشقت نشان دهنده ی اخلاص عمل درخدمت بشریت بدون چشمداشت اجری و ارجی بوده باشد درخور بسی ستایش است.

نلسون ماندلا چنین شخصیتی بود که مدت۲۷ سال در زندان حکومت جبار سفیدپوستان حاکم بر آفریقای جنوبی بسربرد و پس از آزادی و هموارکردن رنج و شکنج بر خود هیچ گونه شکایتی از حبس بلند مدت نداشت و خرسند بود از اینکه برای آزادی و رفع برترگرایی و تبعیض خودکامگان وظیفه خویش را ادا کرده و این وظیفه شناسی را به دیگران نیز آموخته است.

این مرد بزرگ وقتی پس ازآن همه سختی های مبارزاتی به ریاست جمهوری دست یافت وعنان قدرت را به دست گرفت نه تنها یکه تازی نکرد، بلکه راه رافت و بخشایش را نسبت به همهء کسانی که مستحق انتقام بودند در پیش گرفت و دریغش آمد که با کین توزی نسبت به ستمگران، کاری مشابه رفتار آنان بنماید. این رفتار جوانمردانه که سابقه در تاریخ بشریت نداشت چنان تاثیری در روح انسان های حقیقت پژوه و فضیلت پرور نمود که نلسون ماندلا را در هاله ای از تقدس قرار داد و محبوب جهانیان گردانید. او اسطوره ای از گذشت و اغماض و بشر دوستی و بردباری در برابر ناملایمات شد و پیام آور ارزش ها و منش های برگزیده انسانی گردید.

جبهه ملی ایران این سوگ بزرگ را به جامعه بشری و پیروان و هم میهنان او تسلیت می گوید و امیدوار است که راه و رسم او سرمشق آزادگان عزت طلب و نیک اندیش گردد.

تــهران – جــبــهه ملــــی ایــــران
۱۷/۹/۱۳۹۲


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.