تجمع بازنشستگان تامین اجتماعی و مخابرات در شهرهای ایران؛ بازداشت تعدادی از معترضان در تهران

یکشنبه, 9ام مرداد, 1401
اندازه قلم متن

تعدادی از بازنشستگان تامین اجتماعی و مخابرات در شهرهای مختلف ایران از جمله تهران، رشت، تبریز، ارومیه، کرمانشاه، سنندج و بجنورد تجمع کردند و کانال تلگرامی اتحادیه آزاد کارگران از بازداشت تعدادی از بازنشستگان مخابرات در تهران خبر داد.

بازنشستگان تامین اجتماعی در رشت شعارهایی از جمله «‌فلسطین رو رها کن، فکری به حال ما کن» و «‌نه غزه نه لبنان، جانم فدای ایران» سردادند.

بازنشستگان همچنین شعارهایی را علیه محمد مخبر، معاون اول رییسی سر دادند که «‌این مخبر بی ریشه، قانون سرش نمی‌شه»«ننگ ما ننگ ما، مخبر الدنگ ما » و «توپ تانک فشفشه، مخبر باید گم بشه» از جمله آنها بود.

بازنشستگان تامین اجتماعی در کرمانشاه نیز شعارهایی از جمله «گرانی، تورم، بلای جان مردم» سر دادند.

بازنشستگان در ماه‌های گذشته تجمع های مختلفی را برگزار کرده‌اند. امتناع دولت از افزایش ۳۸ درصدی حقوق غیرحداقل‌بگیران یکی از موضوعات مورد اعتراضات بازنشستگان بوده است.

با این حال نمایندگان مجلس اعلام کرده‌اند که مخبر معاون اول رییسی مصوبه اصلاح شده دولت را ابلاغ کرده و حقوق بازنشستگان غیر حداقل بگیر نیز در مرداد ماه ۳۸ درصد افزایش خواهد یافت.

روز یکشنبه همچنین بازنشستگان مخابرات نیز در اعتراض به پرداخت نشدن بخش‌هایی از هزینه درمان توسط بیمه‌ها و دیگر مشکلات رفاهی، در مراکز برخی استان‌ها از جمله تبریز، ارومیه، کرج سنندج، بجنورد و کرمانشاه تجمع کردند.

بر اساس فیلم‌های منتشر شده نیروی انتظامی از تجمع کارگران در تهران جلوگیری کرد و اتحادیه آزاد کارگران از بازداشت تعدادی از تجمع کنندگان خبر داده است.

شرکت مخابرات ایران در یک معامله خبرساز مهر ۸۸ به کنسرسیوم «اعتماد مبین»، که سهامداران اصلی آن بنیاد تعاون سپاه و «ستاد اجرایی فرمان امام» بودند، واگذار شد.

با اینکه در سال ۹۷ سپاه پاسداران اعلام کرد سهام خود را به «ستاد اجرایی فرمان امام» واگذار کرده، اما تاکنون جزییاتی درباره این واگذاری منتشر نشده است.

آزادسازی قیمت‌ها که به افزایش شدید قیمت کالاها منجر شده، وضعیت گروه‌هایی از جمله بازنشستگان را با دشواری‌های مضاعف روبرو کرده است.

از: ایران اینترنشنال


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.