انتقال محمد حبیبی، فعال صنفی معلمان به بند عمومی زندان اوین

دوشنبه, 10ام مرداد, 1401
اندازه قلم متن

خبرگزاری هرانا – محمد حبیبی، سخنگوی کانون صنفی معلمان، امروز یکشنبه ۹ مرداد، از بازداشتگاه وزارت اطلاعات موسوم به بند ۲۰۹ زندان اوین به بند عمومی این زندان منتقل شد. وی پیشتر از یکی از سلول های انفرادی بند ۲۴۰ زندان اوین به بند ۲۰۹ این زندان منتقل شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، محمد حبیبی از بازداشتگاه وزارت اطلاعات موسوم به بند ۲۰۹ زندان اوین به بند عمومی این زندان منتقل شد.

آقای حبیبی در تماسی که امروز با همسر خود، خدیجه پاک ضمیر برقرار کرده، اظهار داشته که هم اکنون در بند ۴ زندان اوین نگه داری می شود. وی که مدت ها از برقراری تماس تلفنی با خانواده خود محروم بود، پیشتر از یکی از سلول های انفرادی بند ۲۴۰ زندان اوین به بند ۲۰۹ این زندان منتقل شده بود.

هرانا در تاریخ ۳۰ تیرماه امسال، طی گزارشی به تداوم بازداشت و محرومیت از ملاقات آقای حبیبی و سه  فعال صنفی و کارگری بازداشتی دیگر به نام های حسن سعیدی، رسول بداقی و آنیشا اسداللهی پرداخته بود. در تاریخ مذکور، علیرغم مراجعه خانواده این شهروندان به دادسرای اوین، مسئولین دادسرا از ملاقات این شهروندان بازداشتی با خانواده هایشان ممانعت به عمل آوردند.

همچنین پیشتر در دادسرای اوین به خانواده آقای حبیبی گفته شد که قرار بازداشت وی برای سومین ماه متمادی تمدید شده است.

آقایان حبیبی به همراه رسول بداقی، از دیگر فعالین صنفی بازداشتی، در تاریخ ۲۴ خرداد ۱۴۰۱، به سلول های انفرادی بند ۲۴۰ زندان اوین منتقل شدند. آنها در تاریخ ۱۰ اردیبهشت ماه بازداشت و به بازداشتگاه وزارت اطلاعات موسوم به بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل شدند.

 محمد حبیبی نیز پیش از این به دلیل فعالیت های خود سابقه بازداشت و محکومیت داشته است. وی در تاریخ ۲۰ آبان‌ماه ۱۳۹۹، پس از تحمل ۳۰ ماه حبس به صورت زودهنگام از زندان تهران بزرگ آزاد شد. او مجددا دیماه سال گذشته با دریافت ابلاغیه ای به پلیس امنیت احضار شده بود.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.