آمار رسمی قربانیان سیل‌های اخیر در ایران به ۹۰ نفر رسید

چهارشنبه, 12ام مرداد, 1401
اندازه قلم متن

در عملیات یافتن قربانیان سیل سگ‌ها نقشی برجسته داشتند

رادیوفردا

رئیس جمعیت هلال احمر ایران روز چهارشنبه، ۱۲ مردادماه، آمار رسمی قربانیان سیل‌های اخیر در کشور را تا روز چهارشنبه ۹۰ نفر اعلام کرد.

به گفته پیرحسین کولیوند، تعداد افرادی که هنوز نشانی از آنها در دست نیست نیز هشت نفر است.

به این ترتیب تعداد قربانیان و مفقودشدگان در یک هفته گذشته به ۹۸ نفر می‌رسد، اما اخبار غیررسمی و همین طور گستردگی سیلاب‌ها نشان از آن دارد که این آمار در روزهای آینده افزایش خواهد یافت.

در همین زمینه روزنامه شرق روز چهارشنبه در گزارشی میدانی از محل امامزاده داوود از پیچیدن بوی تعفن در فضای باز خبر داد که نشان می‌دهد هنوز اجسادی هست که ماموران امداد موفق به یافتن‌شان نشده‌اند.

این روزنامه در بخشی از گزارش خود نوشت: «بو، همان بوی متروپل است. بوی اجسادی که چند روز است پیدا نشده‌اند، تمام محوطه را برداشته.»

امامزاده داوود در منطقه کن در نزدیکی تهران شامگاه چهارشنبه هفته گذشته با سیل غافلگیر شد. احمد وحیدی، وزیر کشور، که صبح روز پنج‌شنبه،‌یک روز بعد، از این منطقه سیل‌زده بازدید کرد عمق گل و لای در برخی مناطق را سه تا چهار متر اعلام کرد.

سیل در یزد

شمار قربانیان سیل در ایران به ۵۳ نفر رسید؛ هشدار درباره تداوم بارش‌های سیل‌آسا

در جریان بارندگی‌های سیل‌آسای دو هفته اخیر در مناطق مختلف ایران، برخی مناطق روستایی به‌ویژه در جنوب و شرق کشور به محاصره سیل درآمدند و برخی از این روستاها از جمله روستای «زین‌آباد سنگی» در استان فارس به‌ طور کامل تخلیه شده‌اند.

به گفته پیرحسین کولیوند، این سیلاب‌ها ۲۵ استان شامل آذربایجان شرقی، اصفهان، البرز، بوشهر، تهران، چهارمحال و بختیاری، خراسان جنوبی، خراسان رضوی، خوزستان، زنجان، سمنان، سیستان و بلوچستان، فارس، قزوین، قم، کرمان، کهگیلویه و بویراحمد، گلستان، لرستان، مازندران، مرکزی هرمزگان، همدان و یزد را درگیر کرده است.

به گفته رئیس جمعیت هلال احمر ایران، یک هفته پس از وقوع سیل در امامزاده داوود «عملیات امدادرسانی در ۶۶۱ نقطه کشور همچنان پیگیری می‌شود».

خبرگزاری تسنیم روز چهارشنبه به نقل از سازمان هواشناسی ضمن هشدار دادن در مورد تداوم بارش‌های موسمی، از احتمال سیلاب ناگهانی در هشت استان و وقوع طوفان گرد و خاک در ۹ استان خبر داد.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.