لاستیک یک هواپیمای دیگر در فرودگاه مشهد ترکید

شنبه, 15ام مرداد, 1401
اندازه قلم متن

عکس آرشیوی است

عکس آرشیوی است

در پی سلسله حوادث مربوط به ترکیدگی لاستیک در فرودگاه مشهد و چند روز پس از حمله معاون وزیر راه به گزارش فرسودگی باند این فرودگاه، لاستیک یک هواپیمای دیگر روز شنبه، ۱۵ مرداد، در فرودگاه هاشمی‌نژاد ترکید.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، هواپیمای شرکت سپهران صبح روز شنبه از مبداء آبادان برخاست و در زمان فرود در فرودگاه مشهد دچار ترکیدگی لاستیک شد.

بنا بر این گزارش، این هواپیما ۱۳۳ سرنشین داشته است و هیچ یک از آن‌ها در این سانحه آسیب ندیده‌اند.

در روزها و هفته‌های گذشته گزارش‌های متعددی از ترکیدگی لاستیک هواپیماها در فرودگاه مشهد منتشر شده است.

سازمان هواپیمایی کشوری در گزارشی رسمی درباره دلایل بروز این حادثه در هواپیماها در فرودگاه مشهد اعلام کرد: «تمامی حوادث ترکیدگی چرخ‌ها در باند اصلی به وقوع پیوسته» و «کیفیت نقاشی روی باند اصلی مناسب نبوده و علاوه بر تولید اجسام آسیب‌زا، برجستگی‌هایی نیز به‌وجود آورده که لاستیک چرخ‌های هواپیماها را در وزن و سرعت زیاد دچار مشکل می‌سازد.»

در این گزارش همچنین آمده بود که «تاکنون این فرودگاه برابر الزامات جدید مقررات فرودگاهی سازمان هواپیمایی کشوری موفق به دریافت گواهینامه فرودگاهی نشده» است.

پیشتر محمد محمدی‌بخش، رئیس سازمان هواپیمایی کشوری نیز گفته بود: «در حال حاضر از ۱۰ فرودگاه بین‌المللی در ایران تنها دو فرودگاه گواهی دارند و اغلب این حوادث در فرودگاه مشهد رخ می‌دهد.»

در واکنش به انتشار گزارش سازمان هواپیمایی کشوری، حمیدرضا سیدی، معاون وزیر راه و مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها، ضمن رد این گزارش، آن را «غیرکارشناسی» خوانده بود.

از: رادیو فردا


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.