۱۸۷ درخت از مجموعه ورزشی انقلاب تهران، قطع شده است

پنجشنبه, 27ام مرداد, 1401
اندازه قلم متن

بر اساس گزارش‌های منتشر شده در خبرگزاری‌های ایران در سال‌های اخیر ۱۸۷ درخت از مجموع درختان مجموعه ورزشی انقلاب تهران، خشکانده و قطع شده است

ایران وایر

بر اساس گزارش‌های منتشر شده در خبرگزاری‌های ایران در سال‌های اخیر ۱۸۷ درخت از مجموع درختان مجموعه ورزشی انقلاب تهران، خشکانده و قطع شده است.

به گزارش خبرگزاری رسمی جمهوری اسلامی ایرنا، «مهدی پیرهادی»، رئیس کمیسیون سلامت، محیط‌زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران، گفته است: تعدادی از درختان مجموعه انقلاب طی سال‌های گذشته خشکانده و قطع شده است. براساس بررسی‌های انجام شده در سال ۹۸ تعداد ۱۳۰ اصله درخت این مجموعه خشک شده و ۵۷ درخت نیز قطع شده که مجموع آنها ۱۸۷ درخت است.

آقای پیرهادی اضافه کرده که درختان مجموعه ورزشی انقلاب در سال ۹۸، تعداد ۱۹ هزار و ۵۲۴ اصله بوده که این تعداد در حال حاضر به ۱۹ هزار و ۳۲۵ درخت رسیده است. 

براساس این آمار، اختلاف تعداد درخت‌های باشگاه انقلاب بین سال ۹۸ تا کنون ۱۹۹ اصله است. آقای پیرهادی درباره ۱۲ اصله دیگر درخت این مجموعه اظهار نظری نکرده است. 

آقای پیرهادی با اشاره به قدمت تاریخی باشگاه انقلاب و ارزش اکولوژیکی درختان این مجموعه از وزارت ورزش و سازمان بوستان‌ها خواسته دلایل این اتفاق را بررسی و به اطلاع مردم برسانند. 

پیشتر هم خبرهایی از خشکاندن درخت‌های خیابان ولیعصر تهران برای دیده شدن نماهای ساختمان‌ها منتشر شد که واکنش‌های زیادی را به دنبال داشت. 


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.