حکم مصادره اموال بهاییان سمنان هم صادر شد

پنجشنبه, 27ام مرداد, 1401
اندازه قلم متن

پس از مصادره اموال بهاییان در استان مازندران در منطقه روستای روشنکوه و ایول که انتقادات گسترده‌ای را در ایران و خارج از ایران به همراه داشت، خبر جدیدی مبنی بر مصادره اموال بهاییان در سمنان هم منتشر شده است

پس از مصادره اموال بهاییان در استان مازندران در منطقه روستای روشنکوه و ایول که انتقادات گسترده‌ای را در ایران و خارج از ایران به همراه داشت، خبر جدیدی مبنی بر مصادره اموال بهاییان در سمنان هم منتشر شده است.

امروز ۲۷ مرداد ۱۴۰۱، «سعید دهقان» از وکلای حقوق بشری ایران، در صفحه توییتر خود اعلام کرد: «در پرونده جدیدی که با دستور مستقیم وزارت اطلاعات تشکیل شده، قاضی «محمدقاسم عین‌الکمالی»، رییس شعبه اول دادگاه انقلاب سمنان، حکم مصادره اموالِ بهاییان سمنان را صادر کرد.»

شعبه اول دادگاه انقلاب سمنان با ادعای «کشف اسناد از منزل مسئول تشکیلات غیرقانونی بهاییت آقای جمال‌الدین خانجانی»، حکم به مصادره بسیاری از املاک خصوصی شهروندان بهایی به نفع «ستاد اجرایی فرمان امام» داده است. 

بر اساس گزارش‌ افراد مطلع حتی یک سند مالکیت از منزل آقای خانجانی کشف نشده است. تنها برگه‌ای کاغذ عادی که روی آن نام و مشخصات چند فرد و آدرس خانه یا مغازه‌ای نوشته شده بود از منزل آقای خانجانی پیدا کردند.

دادگاه تجدیدنظر تهران با قضاوت حسن بابایی و بهزاد ابراهیمی، حکم دادگاه انقلاب سمنان را عینا تایید کرده است.

پس از بازداشت ده‌ها شهروند بهایی در شهرهای مختلف به ویژه در شیراز و تهران، ضبط اموال بهاییان در مازنداران و محروم از تحصیل شدن بیش از شصت دانشجوی بهایی، حالا نوبت به ضبط اموال بهاییان در سمنان رسیده است. 

در ماه‌های اخیر موجی از فشارها، دستگیری‌ها و نقض حقوق شهروندی در مورد بهاییان ایران کلید خورده است که اعتراض نهادهای حقوق بشری بین‌المللی را هم برانگیخته است.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.