با توافق یا بی توافق آمریکا عملیات نظامی خود را علیه ایران در منطقه تشدید می‌کند

دوشنبه, 7ام شهریور, 1401
اندازه قلم متن

وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون)،. wikipedia

الکسوس گرینکویچ، مقام ارشد فرماندهی ارتش آمریکا در خاورمیانه، اعلام کرد که این کشور قصد دارد صرف نظر از محتوای توافق احتمالی اتمی با ایران عملیات نظامی خود را علیه فعالیت های خصمانۀ این کشور در خاورمیانه تشدید کند.

وی سپس با هشدار به حکومت اسلامی ایران گفت که ایالات متحد آمریکا هم اکنون در عراق و سوریه علیه شبه نظامیان وابسته به حکومت تهران و جلوگیری از استقرار آنها در منطقه عمل می‌کند. فرمانده ارشد ارتش آمریکا در منطقه از حکومت ایران خواست که اراده و عزم آمریکا را آزمایش نکند. ژنرال گرینکویچ سپس گفت که هدف آمریکا مهار و بازداشتن جمهوری اسلامی ایران با ایجاد ائتلافی منطقه‌ای علیه این رژیم اسلامی است. او سپس گفت که این ائتلاف نه یک ناتو منطقه‌ای که ساختاری برای مبادلۀ اطلاعات خواهد بود.

یک مقام ارشد دولت آمریکا دیروز یکشنبه بیست و هشتم اوت اعلام کرد که عناصر این ساختار هم اکنون در منطقه و در توانایی همکاری آمریکا با کشورهای خاورمیانه در مقابل تهدیدها وجود دارد.

هفتۀ گذشته یک مقام امنیتی اسرائیل گفت که یکی از داوهای اصلی ملاقات وزیر دفاع اسرائیل، بنی گانتس، با مشاور امنیت ملی آمریکا، جیک سالیوان، طرحریزی گزینۀ مشترک نظامی قوی دو کشور علیه ایران بود.

با این حال، ابراهیم رئیسی، رئیس جمهوری اسلامی ایران، امروز گفت که تهدیدهای نظامی اسرائیل علیه برنامۀ هسته ای ایران بیهوده است و توافقات ابراهیم امنیت اسرائیل را تأمین نخواهند کرد. ابراهیم رئیسی، ملاقات احتمالی خود را با جو بایدن در حاشیۀ نشست مجمع عمومی سازمان ملل بیهوده و منتفی دانست.

 


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.