نخستین جلسه رسیدگی به اتهامات سپیده رشنو؛ «تبدیل قرار بازداشت موقت به وثیقه»

دوشنبه, 7ام شهریور, 1401
اندازه قلم متن

سپیده رشنو (راست)؛ عکسی که خبرگزاری ایسنا از جلسه تفهیم اتهام منتشر کرده است

برادر سپیده رشنو، شهروند معترض به تذکر حجاب اجباری از برگزاری نخستین جلسه رسیدگی به اتهامات خواهرش در روز دوشنبه، هفتم شهریور خبر داد.

سامان رشنو در توئیتی گفت که جلسه اول رسیدگی به اتهامات خواهرش به صورت «علنی» برگزار و «قرار بازداشت موقت فک و مقرر به تودیع وثیقه» شده است.

با این حال آقای رشنو جزئیات دیگری در مورد قرار وثیقه خواهرش منتشر ارائه نکرده و تا لحظه تنظیم این خبر رسانه‌های داخلی نیز گزارشی از این جلسه منتشر نکرده‌اند.

آقای رشنو یکم شهریور با راه‌اندازی یک حساب کاربری در توئیتر اعلام کرده بود که وکیل خواهرش، نعیم‌رضا نظامی چهارمحالی روز ۳۱ مرداد پرونده او را مطالعه و با او ملاقات کرده است.

روزنامه شرق نیز سوم شهریور در گفت‌وگویی با وکیل خانم رشنو گفته بود که او اولویت کاری خود را بر «فک قرار بازداشت موقت و تعیین وثیقه» متمرکز کرده است.

خبرگزاری ایسنا، پیشتر به نقل از رئیس یک شعبه دادگاه انقلاب در تهران اتهامات منسوب به خانم رشنو را «اجتماع و تبانی به قصد ارتکاب جرم علیه امنیت کشور از طریق ارتباط با افراد خارج‌نشین و فعالیت تبلیغی علیه جمهوری اسلامی و تشویق مردم به فساد و فحشا» اعلام کرده بود.

سپیده رشنو، ۲۸ ساله، هنرمند، داستان‌نویس و ویراستار، اواخر خردادماه در تهران مسافر اتوبوس بی‌آرتی بود. او پس از اعتراض به رایحه ربیعی، زن محجبه‌ای که در اتوبوس درباره حجاب اجباری به او تذکر داد و او را تهدید کرد که ویدئوی او را به «سپاه» می‌دهد، روز ۲۵ خرداد بازداشت شد.

مدتی بعد از بازداشت، ویدئویی از اعترافات اجباری خانم رشنو در تلویزیون حکومتی ایران به نمایش درآمد که نشانه‌هایی از آثار آسیب‌دیدگی روی چهره خانم رشنو را نشان می‌داد.

 

 


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

برچسب‌ها:

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.