رئیسی: با فروش نفت کسری بودجه را رفع و تورم را کم کردم و دستمزدها را به موقع پرداختم

سه شنبه, 8ام شهریور, 1401
اندازه قلم متن

ابراهیم رئیسیابراهیم رئیسی

ابراهیم رئیسی رئیس جمهوری اسلامی AP

 

رئیس جمهوری اسلامی ایران، ابراهیم رئیسی، در یک کنفرانس خبری در تهران گفت که او موفق شده با ایجاد درآمد کسری بودجۀ کشور را رفع کند و تورم را از  بالای ۶٠ درصد به حدود ٣۵ درصد کاهش دهد. وی تصریح کرد که منظور او از ایجاد درآمد فروش نفت و جلوگیری از فرارهای مالیاتی بوده و به شکرانۀ این دو پرداخت حقوق و دستمزدها در کشور به عقب نیفتاده و بدهی های به جا مانده از دولت قبل نیز پرداخت شده است.

ابراهیم رئیسی در جای دیگری از سخنانش گفت که بدون ایجاد یک میلیون شغل در سال رفع بیکاری که نیاز جدی کشور است امکانپذیر نخواهد بود. رئیسی همچنین گفت که دولت وی موفق شده برخی پول های مسدود شدۀ ایران در خارج را آزاد کند و هدف وی از ادامۀ مذاکرات اتمی رفع تحریم ها و آزاد شدن دیگر دارایی های مسدود شدۀ کشور در خارج است. وی گفت که برای دستیابی به توافق جهت احیای برجام حکومت اسلامی ایران گرفتن ضمانت‌های “اعتمادآفرین” و راستی‌آزمایی‌های اطمینان‌بخش را الزامی می داند. وی بی آنکه توضیح بیشتری بدهد افزود : “ما همچنین تأکید داریم که مسائل پادمانی حتماً حل و فصل شود و این یک رکن در مذاکرات است و بدون آن سخن [گفتن] از توافق معنا ندارد.”

ابراهیم رئیسی در جای دیگری از سخنانش ملاقات با رئیس جمهوری آمریکا در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل را بیهوده و منتفی خواند و در عوض همکاری جمهوری اسلامی با روسیه را راهبردی توصیف کرد و افزود : “در حوزه های مختلف با روسیه همکاری داریم که روز به روز توسعه یافته است.”   


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.