جمهوری اسلامی حکومت اعدام: انتقال ۱۵ زندانی به سلول‌های انفرادی برای اجرای حکم اعدام

دوشنبه, 14ام شهریور, 1401
اندازه قلم متن

رسانه‌های حقوق بشری ایران از انتقال دست‌کم ۱۵ زندانی به سلول‌های انفرادی خبر داده و درباره اعدام قریب‌الوقوع این زندانیان هشدار داده‌اند.

پایگاه خبری حال‌وش که اخبار بلوچ‌های ایران را منتشر می‌کند، روز یکشنبه ۱۳ شهریور گزارش کرده که هفت زندانی در میناب برای اجرای حکم اعدام به سلول انفرادی منتقل شده‌اند.

حال‌وش اسامی این زندانیان را عبدالغفور نارویی، سلیمان نارویی، حاجی زبیری گر ملک، محمد کاظمی، میلاد طرفدار و محمدرضا اعتباری اعلام کرده و نوشته است این افراد بابت جراین مربوط به مواد مخدر به اعدام محکوم شده‌اند.

از سوی دیگر، پایگاه خبری هرانا نیز نوشته که هشت زندانی در زندان رجایی شهر کرج از روز چهارشنبه ۹ شهریورماه، جهت اجرای حکم اعدام به سلول های انفرادی این زندان منتقل شده‌اند.

هرانا از از اتهامات این زندانیان که به واسطه آن توسط مراجع قضایی به اعدام محکوم شده اند، اظهار بی اطلاعی کرده با این حال نوشته است که زندان رجایی شهر کرج محل نگهداری متهمان جرائم خشن مانند قتل و سرقت مسلحانه است.

جمهوری اسلامی رکوردار اجرای احکام اعدام در جهان است و تنها در سال ۲۰۲۱ میلادی، دست‌کم ۳۱۴ نفر در ایران اعدام شده‌اند.

سازمان «عفو بین‌الملل» پیش از این در گزارش سالانه خود اعلام کرد بود که جمهوری اسلامی از سال ۲۰۱۷ تاکنون، بیشترین تعداد اعدام را در جهان انجام داده است.

این سازمان همچنین تاکید کرده بود که مجازات اعدام در ایران به شکل نامتناسبی درباره اقلیت‌های کشور اجرا می‌شود. عفو بین الملل به عنوان مثال گفته بود دست‌کم ۱۹ درصد از قربانیان اعدام‌های ثبت‌شده مربوط به اقلیت بلوچ هستند که تنها حدود ۵ درصد از جمعیت ایران را تشکیل می‌دهند.

از: ایران وایر 


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.