وزیر کار: ۱۴۰ هزار کارگر در مرز بیکاری هستند

جمعه, 29ام آذر, 1392
اندازه قلم متن

bikari

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه دو و نیم میلیون شغل در کشور وجود دارد که مردم تمایلی به آن ندارند، گفت: اشتغال‌زایی و مهار تورم از اولویت‌های کاری دولت است.

ایلنا: جلسه کارگروه اشتغال شهرستان قرچک با حضور علی ربیعی (وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی) برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، در این جلسه که سیدحسین نقوی حسینی(نماینده مردم شهرستانهای قرچک، ورامین و پیشوا) در مجلس شورای اسلامی، رضا ریاحی (فرماندار شهرستان قرچک)، شهاب الدین چاوشی(معاون سیاسی ٰاجتماعی استانداری)، سیدتقی نوربخش(مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی) و جمعی از مسئولان منطقه حضور داشتند، وزیر تعاون؛ کار و رفاه اجنماعی با بیان وضعیت بازار کار اظهار داشت: درحال حاضر سخت‌کوشی و همت اجتماعی در جامعه رو به افول است.

علی ربیعی با اشاره به نرخ بیکاری در کشور عنوان کرد: باید با برنامه‌ریزی منسجم و اصولی، نرخ بیکاری را کاهش دهیم و فرهنگ کار و اشتغال‌زایی را در کشور نهادینه کنیم.

وی با بیان اینکه درحال حاضر در کشور ۲.۵ میلیون شغل رها وجود دارد، تصریح کرد: در جامعه حدود ۲.۵ میلیون شغل وجود دارد که مردم تمایلی یرای انجام آن ندارند.

ربیعی با اشاره به تلاش دولت برای مهار تورم و بیکاری گفت: رئیس جمهور به شدت نسبت به مسئله تورم حساس است و اشتغال‌زایی و مهار تورم را از اولویت‌های کاری وزرا اعلام کرده است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان این نکته که به طور تقریبی در کشور ۱۴۰ هزار کارگر نزدیک به مرز بیکاری هستند، بیان داشت: در دولت تدبیر و امید برنامه‌ریزی می‌شود که حتی یک نفر هم در جامعه بیکار نباشد.

وی بر لزوم آموزش‌های فنی و حرفه‌ای برای جوانان تاکید کرد و افزود: به زودی اداره فنی و حرفه‌ای در شهرستان قرچک مستقر می‌شود.

ربیعی با اشاره به فعالیت‌های سازمان تامین اجتماعی خاطرنشان کرد: تمام تلاش‌مان در دولت یازدهم این است که بحث درمان مردم را پیگیری کنیم و سهم آنان از هزینه درمان را به ۳۰ درصد کاهش دهیم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در پایان خطاب به رئیس سازمان تامین اجتماعی دستور داد: بحث درمان در شهرستان قرچک پیگیری شود و کلینیک تخصصی برای درمان اهالی راه‌اندازی شود.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.