امیرحسین خادمی نوجوان ۱۶ ساله‌ای که قربانی تجاوز و قتل شد؛ متهمان به تجاوز اعتراف کردند

چهارشنبه, 30ام شهریور, 1401
اندازه قلم متن

امیرحسین خادمی، دانش‌آموزی که قربانی تجاوز و قتل شدامیرحسین خادمی، دانش‌آموزی که قربانی تجاوز و قتل شد

ار اف ای

در روزهای گذشته، کاربران شبکه های اجتماعی با به راه انداختن کارزاری تحت عنوان «چرا کسی صدای امیرحسین خادمی را نمی شنود؟»، عکسی از این نوجوان ۱۶ ساله را که قربانی تجاوز و قتل شده است، به طور گسترده ای همرسانی کرده و خواستار مجازات متجاوزان شده اند. خبر قتل امیرحسین خادمی آنقدر تلخ و غم انگیز بود که بسیاری از مردم در هیاهوی فاجعۀ دردناک جان باختن مهسا امینی در فضای مجازی به آن واکنش نشان داده اند.

رسانه های داخلی ایران در روز چهارشنبه ۳۰ شهریور، گزارش دادند که متهمان پروندۀ تجاوز به امیرحسین خادمی نوجوان ١۶ سالۀ زرین دشتی، دستگیر شده و به تجاوز اعتراف کرده اند. گفته می شود که این افراد هم اکنون به زندان داراب منتقل شده اند.

بنا به گفتۀ نزدیکان امیرحسین خادمی، او از طرف  ۳ نفر از جمله صاحب کار خود، مورد تجاوز قرار گرفته بود. این نوجوان ١۶ ساله فردای آن روز به همراه مادرش به دادگستری رفته تا از متجاوزان شکایت کند اما آنطور که خانواده امیرحسین می گویند، دادستانی توجه چندانی به این شکایت نمی کند و از او می خواهد شاهد بیاورد.این در حالی است که چند ساعت بعد جنازه او در بیابان های شهر حاجی آباد پیدا می شود.

خبر قتل و تجاوز به امیرحسین خادمی هنگامی که به گوش محلی ها می رسد، شهر شوکه شده ومردم به خیابان ها رفتند تا صدای اعتراض خود را به گوش مسئولان برسانند و ابعاد این موضوع هرچه زودتر روشن شود.

امیرحسین خادمی در زمان مرگ تنها ۱۶ سال داشت و دانش آموز کلاس دهم بود. او پدرش را سال ها پیش از دست داده بود و با مادر مبتلا به سرطان و خواهر کوچک خود زندگی می کرد.

امیرحسین خادمی به خاطر شرایط اقتصادی خانواده و تأمین هزینه های درمان مادرش، همزمان با درس و مدرسه، در یک مکانیکی به عنوان تعمیرکار برق خودرو مشغول به کار شده بود.

این نوجوان شانزده ساله به خاطر کرونا و آموزش مجازی، تابستان امسال هم درس می خواند و هم کار می کرد. اما فاجعه آنجا رخ داد که صاحب‌کار او به همراه دو نفر دیگر، دست های او رابستند و به او تجاوز کردند و از لحظۀ تجاوز فیلم گرفتند و او را تهدید کردند که اگر به کسی چیزی بگوید، فیلم را منتشر می کنند.

کاربران شبکه های اجتماعی با اشاره به اینکه ماجرای دردناک تجاوز و قتل امیرحسین خادمی به دلیل مصادف شدن با مرگ فاجعه بار مهسا امینی، چندان شنیده نشده و بازتابی نیافته است، خواستار دادخواهی و برخورد با متهمان شده اند.

کاربران شبکه های اجتماعی با انتشار عکس امیرحسین خادمی در توییتر، فیسبوک و اینستاگرام نوشته اند که «او صدایی نداشت و حالا جان ندارد؛ صدای این دو چشم بغض آلود خیره به ما باشیم».

کاربران شبکه های اجتماعی همچنین این پرسش را مطرح کرده اند که «چرا متجاوزان اینقدر احساس امنیت کرده اند که پس از تجاوز، به جای ترس او را به قتل رساندند؟» 

آنها همچنین تأکید کرده اند که «امیرحسین خادمی می توانست مثل خیلی های دیگر در این مرز و بوم درباره آن اتفاق شوم ساکت بنشیند؛ اما همت او خیلی بزرگتر از یک جوان شانزده ساله بود».


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

برچسب‌ها:

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.