ماجرای مرتضوی و “ریمیل” شمس الواعظین

دوشنبه, 2ام دی, 1392
اندازه قلم متن

ماشاالله شمس الواعظین در گفت و گویی با هفته نامه آسمان،خاطراتی از سعید مرتضوی نقل کرده است.

به گزارش مجله مهر در بخشی از این گفت و گو آمده است:«جالب است بگویم هر شخصی که در دستگاه قضایی کشور در معرض دیدار (ولو یک بار) با مرتضوی بوده از خاطرات سرشاری در مورد نوع رفتار غیردانش محور و رفتار خصلتی سعید مرتضوی سخن می گوید.

این خاطرات آنقدر زیاد است که ناباورانه است. من چند تا مثال به دلیل آن که مهم است که اینها در بخشی از تاریخ مطبوعات ثبت شود، مطرح می کنم؛ آقای مرتضوی در حالی که من را محاکمه می کرد، مدیر مسئول روزنامه جامعه آقای جلایی پور را صدا می زند؛ آقای جلایی پور نقل می کند که مرتضوی به او گفته تو از خانواده شهدا هستی، رابطه ات با شمس الواعظین قطع کن، ما در خانه شمس الواعظین “ریمیل” پیدا کرده ایم؛ دکتر جلایی پور می گوید به مرتضوی گفتم شما حق نداشتید این کار را بکنید؛ “ریمیل” یک وسیله آرایشی خانم ها است، مرتضوی می گوید نه “ریمیل” شمس الواعظین به کامپیوتر وصل می شود.

این اتفاق مربوط به زمانی است که تازه “ایمیل” راه افتاده بود. این رفتار مرتضوی از آنجا بود که در همان روزهای اول راه افتادن شبکه های اجتماعی وقتی دیدند من “ایمیل” دارم حساس شده بودند. این اتفاق کافی است که نشان دهد کسی که در عالی ترین منصب قضا در امر مطبوعات نشسته از فرآورده های عصر انفجار اطلاعات و تکنولوژی مربوط به آن مطلع نیست. به همین دلیل دچار مخمصه و اشکال می شود و علاوه بر لکنت زبانی دچار لکنت رفتاری نیز می شود.»


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.