مادر حسین رونقی: هر دو پای پسرم را شکسته‌اند

شنبه, 9ام مهر, 1401
اندازه قلم متن

مادر حسین رونقی: هر دو پای پسرم را شکسته‌اند

ایران وایر

مادر حسین رونقی در حساب کاربری خود در توییتر نوشت که ماموران وزارت اطلاعات هر دو پای پسرش را شکستند و جان پسرش در خطر است. 

به گفته نزدیکان حسین رونقی او که شنبه هفته گذشته خود را به دادسرای اوین معرفی کرد در حال حاضر تحت شکنجه است و هر دو پای او را شکستند و بدون هیچ رسیدگی در حال بازجویی از او هستند. 

زلیخا موسوی، مادر حسین رونقی هم در توییتر نوشت: هر دو پای حسین را شکسته‌اند و تا به امروز برای درمان اقدامی نکرده اند. جمهوری اسلامی پسرم را شکنجه کرده است. هر اتفاقی برای پسرم حسین بیافتد کل نظم جمهوری اسلامی و قوه قضاییه  مسئولند. می‌خواهند پسرم را بکشند.

حسین رونقی فعال سیاسی پیش از اینکه خودش را به دادسرای زندان اوین معرفی کنند چند مدتی در حال فرار از دست مامورین امنیتی بود تا بتواند خود را به شکل قانونی به دادسرای اوین برساند. روزی که او خودش را به اوین رساند میان مامورین امنیتی که می‌خواستند او را پیش از رسیدن به دادسرا دستگیر کنند و مردمی که برای حمایت از رونقی به مقابل زندان اوین رفته بودند درگیری پیش آمد و حسین رونقی در نهایت به دادسرای اوین معرفی شد. ولی تعدادی از شاهدان عینی اعلام کردند که چند دقیقه پس از اینکه رونقی خودش را به دادسرای اوین معرفی کرد او را با آمبولانس از زندان اوین به مکانی نامعلوم منتقل کردند. 

حسین رونقی،‌فعال مدنی و کنشگر سیاسی از میانه دهه ۱۳۸۰ در حال فعالیت است و در این دو دهه بارها بازداشت، زندانی و مورد شکنجه قرار گرفته است. او آبان ۱۳۹۰ به دلیل عدم انتقال به موقع به بیمارستان و عدم مرخصی استعلاجی، یک کلیه خود را از دست داد. او از سال ۱۳۸۸ تا کنون چندین بار بازداشت و زندانی شده است.  رونقی در این سال‌ها حتی زمانی که در زندان بود از مبارزه دست نکشید و در سال ۱۳۹۳ بعد از ۴۰ روز اعتصاب غذا ناگزیر او را آزاد کردن ولی دوباره اویل اسفند ماه سال ۱۴۰۰ بازداشت و زندانی شد و بلافاصله پس از بازداشت دوباره اعتصاب غذا کرد و در روز ۱۳ اسفند پس از ۸ روز از اعتصابش به قید وثیقه آزاد شده بود.  


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.