حمله ماموران امنیتی به دانشگاه شریف؛ ده‌ها دانشجو بازداشت شدند

یکشنبه, 10ام مهر, 1401
اندازه قلم متن

ماموران امنیتی و لباس‌ شخصی‌ها عصر یکشنبه دهم مهرماه دانشگاه شریف را به محاصره خود در آوردند و دانشجویانی که قصد خروج از دانشگاه داشتند را هدف تیراندازی قرار دادند.

بر اساس گزارش دانشجویانی که در محل این دانشگاه حضور داشتند ماموران با مستقر کردن چند خودرو در پارکینگ شریف، دانشجویان را هنگام خروج از این محل تعقیب و گروهی از آنها را بازداشت کردند. طبق این گزارش‌ها بین ۳۰ تا ۴۰ دانشجو بازداشت شده‌اند. 

روایت‌های متعددی از حمله به دانشجویان با گاز اشک‌‌آور و شلیک گلوله‌های ساچمه‌ای به سمت آنها منتشر شده است.

حمله ماموران به این دانشگاه در پی تجمع دانشجویان در این دانشگاه رخ داد. دانشجویان شریف در تجمع خود شعارهایی علیه جمهوری اسلامی سردادند و خواهان آزادی دانشجویان بازداشتی شدند.

وضعیت دانشگاه شریف به اندازه‌ای بحرانی بود که زلفی‌‌گل وزیر علوم برای پیگیری وضعیت به این دانشگاه رفت.

بنا بر گزارش‌ها تعدادی از استادان مقابل «‌در انرژی» در این دانشگاه حضور یافته بودند تا از بازداشت دانشجویان به دست نیروهای امنیتی جلوگیری کنند.

گزارش‌هایی نیز منتشر شد که حاکی از تدارک اتوبوس یا ون از سوی معاونت دانشجویی برای خارج کردن دانشجویان از دانشگاه و انتقال آن به خوابگاه‌ها بود.

در پی انتشار خبرها درباره وضعیت بحرانی دانشگاه شریف، مردم در رسانه‌های اجتماعی فراخوان‌هایی برای کمک به دانشجویان دادند و متعاقب آن ویدیو‌هایی منتشر شد که نشان می‌دهد مردم با بوق‌های اعتراضی در خیابان‌های مجاور دانشگاه شریف در صدد جلوگیری از فعالیت‌های ون‌های امنیتی بودند.

از: ایران اینترنشنال


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.