خبرگزاری حکومتی «مهر»: علی کریمی تحت تعقیب قضایی قرار گرفت

سه شنبه, 12ام مهر, 1401
اندازه قلم متن

تعقیب قضایی علی کریمی در حالی است که برخی گزارش‌ها حاکی است که او در ایران به سر نمی‌برد

رادیو فردا

خبرگزاری حکومتی «مهر» روز سه‌شنبه ۱۲ مهر در یک گزارش اختصاصی نوشت که علی کریمی، بازیکن سابق تیم ملی فوتبال ایران، «یکی از لیدرهای اصلی اغتشاشات اخیر در کشور» است و به‌دلیل «هم‌صدایی با دشمن» و «تشویق به اغتشاش» تحت تعقیب قضایی قرار گرفته است.

این خبرگزاری افزود: در حال حاضر تحقیقات قضایی در خصوص «اقدامات علی کریمی» در جریان «اغتشاشات» اخیر تحت نظر مقام قضایی در حال انجام است.

خبرگزاری مهر جزئیات بیشتری در این زمینه منتشر نکرده است.

تعقیب قضایی علی کریمی در حالی است که بر اساس برخی گزارش‌ها، او در ایران به سر نمی‌برد.

این بازیکن سابق فوتبال در ۱۸ روزی که از اعتراضات سراسری به جان باختن مهسا امینی در بازداشت گشت ارشاد می‌گذرد، در صفحات اینستاگرامی و توئیتری خود به حمایت از معترضان پرداخته است.

پیشتر برخی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی و رسانه‌های نزدیک به حکومت خواستار توقیف اموال علی کریمی شده بودند. این بازیکن فوتبال نیز در یک استوری اینستاگرامی پاسخ داده بود که «خانه بدون خاک ارزشی ندارد، فدای سرتون».

از زمان اعتراضات تاکنون بیش از پنج میلیون نفر به دنبال‌کننده‌های علی کریمی در اینستاگرام اضافه شده است که نشان از تاثیرگذاری او در حمایت از معترضان است. اما ایران، روزنامه دولت، روز سه‌شنبه مدعی شد که بسیاری از دنبال‌کننده‌های او، «ربات» هستند.

ایران نوشته که «جادوگر سابق فوتبال ایران، در شبکه‌های اجتماعی هم از جادوی ربات‌ها برای برجسته کردن و چهره‌سازی خود به عنوان لیدر آشوب‌ها استفاده می‌کند».


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.