۶ جریان جمهوری خواه و دموکرات: با کمک مالی به یاری اعتصاب کنندگان، فعالان میدانی و آسیب دیدگان جنبش اعتراضی بشتابیم!

سه شنبه, 19ام مهر, 1401
اندازه قلم متن

 

با کمک مالی به یاری اعتصاب کنندگان، فعالان میدانی و آسیب دیدگان جنبش اعتراضی بشتابیم!

اعتراضات و اعتصابات مردم ایران در حال گسترش است و هر روز گروه های تازه ای از جامعه به آن می پیوندند. کارگران پروژه‌ای صنعت نفت، گاز و پتروشیمی بوشهر (عسلویه)، پتروشیمی هنگام، فاز دوم پالایشگاه آبادان و   کارگران پیمانی “شرکت پالایش نفت آبادان” به جنبش اعتراضی پیوستند. اعتراضات خیابانی با اعتراضات دانشجویان، دانش آموزان و اعتصابات کارگری شرکت نفت همراه و همگام شدند.

جنبش اعتراضی زمانی پا به عرصه وجود گذاشت که کشور ما براثر سیاست ها و عملکردهای جمهوری اسلامی و تحریم های اقتصادی با ابر بحران اقتصادی روبرو است. بحران اقتصادی معیشت گروه های وسیعی از مردم را به فقر و فلاکت کشانده است. معترضین از طبقه متوسط، کارگران، تهیدستان، بیکاران و جوانان هستند و هزینه های این اعتراضات، بار جدیدی بر دوش آن ها است.

کارگران اعتصابی هم منبع درآمدی ندارند. فعالان میدانی در هر لحظه در معرض دستگیری قرار دارند و مجبور به ترک محل کار و زندگی هستند. تعدادی از دستگیرشدگان نان آور خانواده هستند. جوانان زخمی هم به خاطر خطر دستگیری ترجیح می دهند بجای مراجعه به بیمارستان به پزشکان مراجعه  کنند و مجبورند هزینه درمان را خود بپردازند.

جنبش اعتراضی برای تداوم نیاز به پشتیبانی مالی دارد. با گسترش این جنبش و پیوستن گروه های اجتماعی جدید به آن، نیاز به پشتیبانی مالی هموطنان خارج از کشور جدی تر و مبرم تر می شود. در تاریخ جنبش های اجتماعی و انقلابات ایران، کارگران صنایع به ویژه صنعت نفت نقش آفریده‌اند و در طول این مبارزات همواره کارگران از پشتیبانی مالی مردم برخوردار بوده اند.

۶ حزب و سازمان جمهوری خواه و دموکرات با تاکید بر ضرورت و مبرم بودن پشتیبانی مالی به کنشگران جنبش اعتراضی، از ایرانیان برونمرزی تقاضا دارد که با کمک های مالی به یاری اعتصاب کنندگان، فعالین میدانی و آسیب دیدگان بشتابند و از کانال های مطمئن مبالغ جمع آوری شده را بدست آنان برسانند. طبعأ هر یک از ۶ جریان هم بسهم خود برای جمع آوری کمک مالی اقدام کرده و خواهد کرد.

هیئت‌های سیاسی ـ اجرائی

 

اتحاد جمهوری‌خواهان ایران 

جبهه ملی ایران ـ اروپا (سامان ششم)

حزب چپ ایران (فدائیان خلق)

حزب سوسیال دمکرات و لائیک ایران (همسازی جمهوری‌خواهان)

سازمان‌های جبهه ملی ایران در خارج از کشور

همبستگی جمهوری‌خواهان ایران 

 

۱۹ مهرماه ۱۴۰۱ (۱۱ اکتبر ۲۰۲۲)

 


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.