کارزار اینترنتی برای اخراج سفرای جمهوری اسلامی از ۲۰۰ هزار امضا گذشت

دوشنبه, 25ام مهر, 1401
اندازه قلم متن

کارزار اینترنتی خطاب به سران کشورهای گروه ۷، هفت کشور صنعتی جهان، برای اخراج سفرای جمهوری اسلامی و نمایندگان آن‌ها در سازمان‌های بین‌المللی واقع در این کشورها از مرز ۲۰۰ هزار امضا گذشت.

این کارزار که خطاب به وزرای خارجه‌ی بریتانیا، کانادا، امریکا، ژاپن، آلمان، فرانسه و ایتالیا است، با اشاره به «سرکوب بی‌رحمانه و خشونت‌آمیز» اعتراضات سراسری مردم ایران پس از قتل مهسا امینی، از سران این کشورها می‌خواهد که «سفرای جمهوری اسلامی یا نمایندگان آن‌ها در سازمان‌های بین‌المللی» را فورا افراد نامطلوب بخوانند و «در اعتراض به رفتار غیرقانونی و غیرانسانی نسبت به معترضین در ایران» از کشور خود اخراج کنند.

این کارزار که با تلاش کاوه شهروز، وکیل و فعال حقوق بشر ساکن در کانادا، روز ۲۳ مهر آغاز شد، همچنین خواستار آن است که این کشورها «با قاطعیت و بی‌پرده خواهان آزادی زندانیان از زندان‌های ایران شوند». 

حامد اسماعیلیون، سخنگوی انجمن خانواده‌های جانباختگان هواپیمای اوکراینی، نیز در حساب توییتر خود، با اشاره به آتش‌سوزی در زندان اوین در شامگاه شنبه، فراخوان این کارزار را منتشر کرد. 

در متن این کارزار اینترنتی که در بزرگترین بستر آنلاین جمع آوری امضا (Change.org) منتشر شده‌، به نگرانی عمیق «اعضای گروه ایرانیان مدافع عدالت و حقوق بشر، به همراه دیگر امضاکنندگان» نسبت به وقایع رخ‌داده در ۵ هفته‌ی گذشته در ایران اشاره شده‌است:  

«ما نگران هستیم که جان بسیاری از زندانیانی که تنها به علت مخالفت با حکومت زندانی شده‌اند (شامل زندانیان سیاسی، فعالین مدنی، هنرمندان، نمایندگان اقلیت‌های مذهبی و قومی، فعالان کارگری و دیگران که لیستی طولانی‌ خواهد بود) و زندانیان دو ملیتی که در این زندان و زندان‌های دیگر هستند به شدت در خطر است.»

جیسون برادسکی، مدیر سیاست‌گذاری سازمان «اتحاد علیه ایران هسته‌ای»، نیز با انتشار ویدیویی از ضرب و شتم یکی از معترضان توسط نیروهای سرکوبگر در صفحه‌ی توییتر خود، خواستار آن شد که کشورهای گروه ۷ و اتحادیه اروپا جمهوری اسلامی را از نظر دیپلماتیک منزوی و از پیشنهاد تخفیف در تحریم‌ها خودداری کنند.

از: ایران اینترنشنال

 


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

۷ نظر

 1. کسانی که ادعای حمایت از حقوق بشر دارند، باید این جنایتکاران را از کشورهای خود بیرون کنند. اروپایی‌ها باید با جنایتکاران قطع رابطه کنند. این یک ضرورت تاریخی است.

 2. این چه نوع پتیشنی هست منی که مقداری اینترنت بلدم نتونستم پتیشن رو پیدا کنم یه ایمیل ادرسی یه راه راحتری برا دست رسی مردم

 3. موافقم اخراج شوند به همراه بستگانشان

 4. به امید نابودی اینا

 5. آقای اسماعیلیون سخنگوی گروه تازه تاسیسی است بنام
  Iranians for Justice & Human Rights
  و این کارزار اینترنتی را هم این‌گروه راه ‌اندازی کرده.
  آقای اسماعیلیون اعتبارش رو از سخنگویی خانواده دادخواهان قربانیان سقوط هواپیما دارد و در حال حاضر تصمیم گرفته آن اعتبار را خرج گروه جدید کند.
  این کارزار ربطی به خانواده قربانیان هواپیمای اوکراینی ندارد.

 6. موافق اخراج تمامی وابستگان این جنایت کارانی که برای ملت جز فقر وبدبختی وبرای خودشان وخانواده خود با اختلاس از اموال ملت بهترین دنیا را ساخته اند

 7. موافق اخراج