نویسندگان ایرانی از اروپا خواستند به جای مذاکرات بیهوده با حکومت ایران از مبارزات مردم این کشور دفاع کنند

سه شنبه, 3ام آبان, 1401
اندازه قلم متن

نویسندگان ایرانی از اروپا خواستند به جای مذاکرات بیهوده با حکومت ایران از مبارزات  مردم این کشور دفاع کنند

امانوئل ماکرون در کنار رهبران اتحادیه اروپا. AFP – JOHN THYS

دهها تن از نویسندگان، روزنامه نگاران و دانشگاهیان ایرانی در نامه‌ای به سران کشورهای اروپایی و رهبران اتحادیۀ اروپا از آنان خواستند که به جای ادامۀ “مذاکرات بیهوده” با جمهوری اسلامی ایران برای احیای برجام از مبارزات جاری “مردم صلح طلب و بافرهنگ ایران” برای دستیابی به آزادی حمایت عملی کنند.

نویسندگان بیانیه خیزش جاری جوانان و زنان ایران را “گسترده ترین و پایدارترین خیزش ایرانیان پس از انقلاب ١۳۵٧” توصیف کرده و افزوده اند که رسیدن این خیزش دست کم به “بعضی از خواسته‌های به‌حق خود باید با حمایت جدی و عملی دولت‌های اروپایی همراه شود.”

امضاکنندگان بیانیه سپس خطاب به رهبران کشورهای اروپایی تصریح کرده‌اند که آنان خود بهتر از هر کس می دانند که رژیم اسلامی ایران به هر قیمت و با هر ترفندی قصد دارد به یک قدرت هسته‌ای تبدیل شود. با این حال، بیانیه می افزاید : معلوم نیست در این صورت چرا قدرت های اروپایی و غربی برغم آگاهی از نیت حکومت اسلامی ایران و همچنین بهانه‌جویی‌ها و مانع‌تراشی‌های آن همچنان به مذاکره برای رسیدن به توافق اتمی با آن ادامه می‌دهند.

بیانیه سپس می افزاید که دستیابی به چنین توافقی تنها دست رهبران رژیم ایران را برای بی ثبات تر کردن خاورمیانه باز خواهد گذاشت و دود آن به چشم اروپائیان نیز خواهد رفت به ویژه اکنون که جمهوری اسلامی با ارسال پهپاد و دیگر جنگ افزارها برای ارتش اشغالگر روسیه در اوکراین خود به آتش بیار جنگ در یک کشور اروپایی و در دروازه های اتحادیه اروپا بدل شده است.

به همین خاطر نویسندگان بیانیه از رهبران اروپایی خواسته‌اند که به مذاکرات بیهودۀ خود برای احیای برجام خاتمه دهند و دارایی های سران جمهوری اسلامی را که در اصل اموال مردم ایران است در اروپا و جهان مسدود کنند.

از جمله امضاکنندگان این بیانیه عبارتند از : ایرج ادیب‌زاده، هوشنگ اسدی، جلال ایجادی، محمد جلالی چیمه (م.سحر)، حمیدرضا جاودان، نستور رخشانی، داریوش آشوری، مهناز شیرآلی، شکوه میرزادگی، علیرضا مناف‌زاده…   

از: ار اف ای


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.