پلتفورم سندیکاهای کارگری سوئد-ایران: مبارزات مردم خاموش نمی شود

سه شنبه, 3ام آبان, 1401
اندازه قلم متن

پلتفورم سندیکاهای کارگری سوئد- ایران با صدور اطلاعیه‌ای به احکام جدید فعالان صنفی معلمان و کارگران واکنش نشان داد.

پلتفورم سندیکاهای کارگری سوئد- ایران با صدور اطلاعیه‌ای به احکام جدید فعالان صنفی معلمان و کارگران واکنش نشان داد.

در این اطلاعیه با اشاره به اینکه «فعالیت اتحادیه‌ای جرم نیست. بلکه جزو ابتدایی‌ترین و به رسمیت شناخته شده‌ترین حقوق اولیه بشر و قوانین بین‌المللی کار است، آمده است: «صدور این احکام ناباورانه با عناوین من درآوردی دادگاه انقلاب اسلامی تهران، علیه اعضای کانون‌های صنفی معلمان و فعالین کارگری در روزی صادر شد که معلمان ایران در شهرهای مختلف دست به تحصن زده و در هفته‌های اخیر دانش‌آموزان مدارس مختلف علیه حجاب اجباری با شعار مرگ بر دیکتاتور دست به مبارزه زده‌اند.»

این گروه حامی کارگران ایران در ادامه اطلاعیه خود نوشته است: «این احکام در حالی صادر می‌شود که بیش از یک‌ماه است که، ایران شاهد بزرگ‌ترین اعتراضات مردمی با شعار مرگ بر دیکتاتور و جمهوری اسلامی است. این نشان دهنده این است که معلمان و کارگران و فعالین مدنی زندانی، بذر مبارزه برای حقوق انسانی را چنان در سرتاسر ایران افشانده‌اند که، این مبارزات با وجود دربند بودن آنها نیز آبیاری شده و به رشد فزاینده خود ادامه می‌دهد. به زبان ساده سیاست رعب، وحشت و زندان رژیم جمهوری اسلامی ایران شکست خورده است و این مبارزات دیگر قائم به افراد نیست.»

پلتفورم سندیکاهای کارگری سوئد-ایران ضمن محکوم کردن صدور احکام زندان برای شریف‌ترین افراد جامعه اعلام می‌کند: «از صدور این احکام خشمگین است. این خشم را به انگیزه بیشتری در حمایت از مبارزات کارگران، معلمان و تمامی اقشار جامعه علیه رژیم جمهوری اسلامی  و برای ایجاد جامعه‌ای بهتر و آزاد در ایران تبدیل خواهد کرد. ما با استفاده از تمامی روابط بین‌المللی خود از جمله اتحادیه‌های کارگری در سطح بین‌المللی، سازمان جهانی کار، گزارشگر ویژه سازمان ملل در مورد ایران و نهادهای مدافع حقوق انسانی در گسترش هم‌بستگی جهانی با مبارزات مردم ایران تمام تلاش خود را به‌کار خواهیم برد.»

در پایان این اطلاعیه اعضای پلتفورم سندیکاهای کارگری سوئد- ایران خواهان آزادی فوری و بی‌قید و شرط آقایان رسول بداقی، جعفر ابراهیمی، محمد حبیبی، رضا شهابی، حسن سعیدی و دیگر زندانیان سیاسی و مدنی و دستگیرشدگان اعتراضات اخیر شده است.

از: ایران وایر


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.