اتهامات “محاربه” و “افساد فی الارض”؛ جلسه دادگاه ۶ تن از معترضان بازداشتی تهران برگزار شد

شنبه, 7ام آبان, 1401
اندازه قلم متن

خبرگزاری هرانا – امروز شنبه ۷ آبان ماه، اولین جلسه رسیدگی به اتهامات ۶ شهروند معترض بازداشتی به نام های محمد قبادلو، محمد بروغنی، سامان صیدی، ابوالفضل مهری حسین حاجی لو، محسن رضازاده قراقلو و سعید شیرازی در دادگاه عمومی و انقلاب تهران برگزار شد. در این جلسه سه تن از آنها به «محاربه» و دو شهروند به «افساد فی الارض» متهم شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از میزان، امروز شنبه ۷ آبان ماه ۱۴۰۱، اولین جلسه رسیدگی به اتهامات ۶ شهروند معترض بازداشتی برگزار شد.

در جریان برگزاری این جلسه که به ریاست قاضی صلواتی در دادگاه عمومی و انقلاب تهران، برگزار شد، محمد قبادلو فرزند محمد علی به “افساد فی‌الارض از طریق زیر گرفتن ماموران با خودرو سواری پیکان که اقدام وی منجر به مرگ یک مامور به نام وحید کرم پور حسنوند و مجروح شدن ۵ مأمور پلیس شده است”، سامان صیدی فرزند تیمور به “محاربه از طریق کشیدن کلت کمری و شلیک ۳ تیر”، اجتماع و تبانی به قصد ارتکاب جرم علیه امنیت کشور، محمد بروغنی فرزند حسین به “محاربه از طریق کشیدن سلاح سرد، درگیری با ماموران و به آتش کشیدن فرمانداری پاکدشت”، ابوالفضل مهری حسین حاجی لو فرزند ولی به “مقابله با حکومت اسلامی از طریق ایجاد حریق در وسیله مورد استفاده عمومی به منظور اخلال در نظم و امنیت کشور”، محسن رضازاده قراقلو فرزند حسن به “محاربه از طریق مشارکت در ایجاد حریق در وسیله مورد استفاده عمومی به منظور اخلال در نظم و امنیت عمومی”، “اجتماعی و تبانی جهت ارتکاب جرم علیه امنیت داخلی کشور”، “ساخت اقلام انفجاری از نوع کوکتل مولوتوف برای مقاصد ضد امنیتی و سنگ پرانی به سوی عوامل انتظامی”، سعید شیرازی فرزند علیرضا به “افساد فی الارض از طریق تحریک و تشویق گسترده مردم به ارتکاب جرایم علیه امنیت کشور و اخلال در نظم” متهم شدند.

گفتنی است، اتهام محاربه از قبیل اتهاماتی که میتواند منجر به صدور احکام سنگین و یا اعدام شود. پیشتر نیز دستگاه قضایی جمهوری اسلامی اقدام به انتساب این دست اتهامات به معترضان کرده است.

از سوی دیگر رسانه قوه قضاییه اعلام کرد که «تاکنون کیفرخواست ۲۵ پرونده در کرمان، ۸۹ کیفرخواست در استان سمنان، کیفرخواست ۱۱۹ نفر در استان زنجان، کیفرخواست ۱۰۵ پرونده در استان خوزستان، کیفرخواست ۵۵ نفر در استان قزوین، کیفرخواست ۱۱۰ نفر در استان کردستان، کیفرخواست ۳۱۵ نفر در استان تهران و کیفرخواست ۲۰۱ متهم در استان البرز در ارتباط با اعتراضات اخیر صادر شده است.»


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید