از کرج تا اصفهان: تظاهرات و اعتراض علیه رهبر و “کل نظام” اسلامی ایران

پنجشنبه, 12ام آبان, 1401
اندازه قلم متن

صحنه ای از اعتراض های کرج © .

به مناسبت چهلم حدیث نجفی جمع کثیری از مردم کرج و حومه و دیگر شهرهای ایران به خیابان‌ها آمدند و علیه خامنه‌ای و نظام اسلامی ایران شعار سردادند. به گزارش فعالان حقوق بشر در اعتراض‌های امروز یک نوجوان توسط نیروهای امنیتی حکومت اسلامی کشته شد.

امروز همچنین تظاهرات‌های مشابهی در فولادشهر اصفهان و اراک به مناسبت چهلم مهسا موگویی و مهرشاد شهیدی برگزار شد و تظاهرکنندگان از جمله شعار سردادند : “این همه سال جنایت، مرگ بر این ولایت”، “این آخرین پیامه، هدف کل نظامه”…

در کرج برخی تظاهرکنندگان پیراهن هایی پوشیده بودند که روی شان نوشته شده بود : “می‌جنگیم، می میریم، ایران را پس می‌گیریم.” مردم معترض باجۀ نیروی انتظامی در حصارک کرج و یک خودروی پلیس را بزرگراه کرج به آتش کشیدند و با بستن بزرگراه کرج-قزوین شعار “مرگ بر دیکتاتور” سر دادند.

در گورستان بهشت سکینه کرج مردم با نیروهای نظامی درگیر شدند و آنان را مجبور به فرار کردند. در جاده های منتهی به کرج مردم با ایجاد سنگرهای سیمانی و راه بندان مانع از اعزام نیروهای کمکی پلیس شدند به طوری که نیروی انتظامی بخشی از قوای خود را با هلی کوپتر به محل اعتراض ها اعزام کرد.

در شهریار دانش آموزان دختر در خیابان‌ها شعار می دادند : “هیز تویی، هرزه تویی، زن آزاده منم.”  

اعتصابات و اعتراض ها همچنین در دانشگاه های کشور جریان داشت. دانشجویان دانشگاه هنر و معماری پارس در تهران از جمله شعار سر می دادند : “قسم به خون یاران، ایستاده‌ایم تا پایان.” در دانشگاه آزاد کرج، دانشجویان شعار “مرگ بر کل نظام” سر دادند و در قزوین مردم معترض به مناسبت چهلم جواد حیدری “مرگ بر خامنه‌ای” گفتند.

 


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.