درخواست از لیلا حسین‌زاده برای پایان اعتصاب غذا

یکشنبه, 22ام آبان, 1401
اندازه قلم متن

بیانیه جمعی از زنان زندانی بند اوین در اعتراض به وضعیت لیلا حسین‌زاده

خبرهای نگران‌کننده از شرایط جسمانی لیلا حسین‌زاده، قطع تماس تلفنی با خانواده و تداوم حبس در زندان عادل‌آباد شیراز و ‌اعلام اعتصاب غذای او مایه نگرانی ما در زندان اوین شده‌است. گمان نمی‌بریم که تارک قوه قضائیه، سازمان زندانها و نهادهای امنیتی جایی برای کلمه ننگ دیگری داشته‌ باشد.

طبق اسناد و مدارک پزشکی و حتی پزشکی قانونی وابسته به جمهوری اسلامی رای بر عدم تحمل حبس لیلا حسین‌زاده داده شده و جان او در خطر است.

لیلای عزیزمان، صدای مقاومت تو از زندان عادل آباد به گوشمان رسید. همان‌طور که فریاد دیگه تموم شده ماجرای‌ات از سر در دانشگاه به گوش‌ها رسیده‌بود، صدای تو شنیده شده و همراه ماست. صدای تو که صدای اعتراض در تهران، خوزستان، کردستان و صدای زن و مرد بلوچ است.

تو درست گفته‌ای که مرزی بین مقاومت در بیرون و داخل زندان وجود ندارد. از تو که خواهرانگی و مبازه‌ات، مقاومت و جسارتت برای ما تداعی شکست قدرتی است که خشونتش تمام شدنی نیست، تقاضا داریم به اعتصاب غذای خود پایان دهی چرا که برای پیروزی، خیابان، دانشگاه و مردم به تن و جان سالم تو نیاز دارد.

نرگس محمدی _ عالیه مطلب‌زاده _ سپیده قلیان _ هستی امیری _ نیلوفر بیانی _ گلاره عباسی _ عسل محمدی _ زهرا زهتابچی _ ملیحه جعفری _ فاطمه مثنی _ سپیده کاشانی _ فریبا اسدی

از: ایران امروز 


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.